Зростання дефіциту зовнішньої торгівлі негативно позначиться на міцності національної валюти й може призвести до її знецінення.
Таку думку Gazeta.ua висловив академік Академії економічних наук, професор Володимир Пилипчук.
"Від девальвації гривню рятують резерви Нацбанку, які фактично позичені у Міжнародного валютного фонду. Щоб валюта не обезцінилася, НБУ знову доведеться брати гроші в борг. Якщо така тенденція в зовнішній торгівля збережеться, то гривня девальвуватиме відповідно до того, як наростатиме від'ємне сальдо. Чим більше переважатиме імпорт товарів над експортом, тим швидше знеціниться гривня", - пояснив він.
Науковець переконаний, що така ситуація в зовнішній торгівлі є результатом непрофесійності українського уряду.
"Все це – наслідок поганого господарювання. Продаємо менше, ніж купуємо. Сільське господарство, яке здатне прогодувати 400 млн населення, не може забезпечити потреби в продовольстві українців. Подивіться, що ми завозимо із закордону – гречку, сало. Капуста в нас стала дорожчою, ніж апельсини. Або ж не працюють льонозаводи, простоюють швейні фабрики, а одяг веземо з Китаю та Туреччини. Це – показник того, що відсутня планомірна робота щодо підвищення ефективності вітчизняного виробництва. Потрібно зменшити імпорт і нарощувати експорт", - зазначив учений.
На думку Пилипчука, розвиток сільського господарства дозволить подолати дефіцит зовнішньої торгівлі України.
"Скажімо, якщо виробництво валового продукту в Україні за міжнародними оцінками становить $ 369 млрд, то тільки вітчизняна сільськогосподарська галузь здатна давати виробництво на $ 400-450 млрд. Сільгоспвиробництво здатне збільшити експорт і змінити картину в зовнішній торгівлі України. А це приклад тільки однієї галузі", - сказав він.
Нагадаємо, що Держкомітет статистики зафіксував негативне сальдо зовнішньої торгівлі України в січні-лютому цього року в понад 2 млрд 80 млн дол., що більше проти торішнього маже в 3,5 раза.
У січні-лютому 2010 року імпорт товарів переважав експорт на 656,3 млн дол.
Коментарі
6