Українські студенти все частіше їдуть вчитися за кордон, аби зекономити батьківські гроші, говорить менеджером в одному зі столичних агентств, яке допомагає абітурієнтам зі вступом, Ірина Мельник.
"Вступити до європейського університету на державну форму навчання зараз дуже просто. Вчитися у Варшаві чи Празі набагато легше, ніж у Києві чи Львові", - запевняє жінка.
За словами менеджера, освіті за кордоном українці віддають перевагу останні 5 років.
"Особливо активно цікавитися вступом у європейські вузи українські абітурієнти та їхні батьки почали десь з 2008 року, - згадує Ірина. - Одні йдуть на це через невисокі ціни на навчання у Європі. Якщо у Німеччині чи Відні семестр можна вчитися за 500-700 євро, то у багатьох столичних вузах ціни удвічі вищі. Для інших - це шанс вступити до вузу навіть з низькими результатами на зовнішньому оцінюванні".
Менеджер каже, що для декого освіта за кордоном - це добрий шанс зекономити гроші.
"Витрати на навчання підраховувала з батьками, які хотіли віддати дітей на юридичні факультети у Києві, але вступили у варшавський ВНЗ. За чотири роки навчання у Польщі вони зекономлять 50 тисяч гривень. У столичних вузах рік навчання на факультеті "права" - від 20 до 30 тисяч гривень. Найдорожче в університеті Шевченка і Києво-Могилянській академії", - зазначила Мельник.
До польських університетів радить вступати власникам карти поляка - документа, що підтверджує приналежність до польського народу.
"Власники карти поляка у 90% випадків вступають безкоштовно, - говорить Мельник. - У Польщі українська молодь вивчає переважно логістику, правознавство, соціологію, медицину і психологію, в Австрію їдуть вчити економіку, маркетинг і готельний бізнес. У Чехії вчаться на фінансистів, інженерів і біотехнологів".
За словами менеджера, безплатно можна вчитися у Чехії і Польщі. Рік навчання в Австрії чи Німеччині обійдеться у 400 євро за семестр.
"Щоб студенти вчились і не думали, де заробити гроші, їм щомісяця платять стипендію по 300-500 євро. Раз на півроку іногороднім компенсують витрати на дорогу додому", - каже Мельник.
Коментарі