пʼятниця, 14 вересня 2018 14:36

Як зупинити трудову міграцію

Як зупинити трудову міграцію
Чим більш захищеним буде працівник в Україні, тим меншим буде бажання виїжджати на заробітки. Фото: УНІАН

Основа вільного ринку – однакові правила для всіх. Коли одні підприємці платять податки у повному обсязі, а інші знаходять напівзаконні схеми і отримують конкурентну перевагу, - це не дуже справедливо, розповів Gazeta.ua Сергій Марченко, засновник рекрутингової агенції "Борщ".

"Наприклад, є неофіційна зайнятість. Це системна проблема ринку праці. За різними даними, в Україні так працюють кілька мільйонів людей. Вони не захищені від звільнення, не застраховані від нещасних випадків або проблем зі здоров'ям. Недобросовісні роботодавці можуть не виплачувати їм заробітну плату. Якщо ти працюєш на постійній основі, маєш бути оформленим. Підприємство має платити відрахування до Пенсійногофонду", - наголошує Сергій Марченко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ви працюєте, вона росте - середня зарплата киян знову збільшилась

Чим більш захищеним буде працівник в Україні, тим меншим буде бажання виїжджати на заробітки.

"Українці їдуть закордон через низькі зарплати. Зараз різниця між заробітками в Україні та в Європі суттєва. Але це дуже скоро може змінитися. Роботодавці України відчувають справжній кадровий голод. Уже кілька років поспіль зарплати українців підвищуються. Якщо темпи збережуться ще 1-2 роки, трудова міграція стабілізується", - підсумовує експерт ринку праці.

Кабмін посилить заходи боротьби з "тіньовою" зайнятістю. Зокрема, зі схемами, коли трудові відносини маскують під відносини між підприємцями. Для цього планують посилити дисципліну сплати податків та єдиного соціального внеску. Відповідне розпорядження розробили у Міністерстві соцполітики.

Зараз ви читаєте новину «Як зупинити трудову міграцію». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі