— Музика Івасюка краще звучить у закритому приміщенні. Тоді зводиться у гармонію. На повітрі усе це розсіюється, — каже художній керівник академічної капели "Трембіта" Микола Кулик, 54 роки. 14 травня у київській Малій опері він проводить відкриту репетицію проекту, присвяченого композитору Володимиру Івасюку.
— Уперше побачив Івасюка у Львівському управлінні культури. Тоді нас звела одна проблема — обох хотіли вигнати з консерваторії. Я мав пропуски, бо бракувало засобів до існування, мусив працювати на халтурах. Володі ж усе не вдавалося здати предмет "класична поліфонія", — продовжує Микола Кулик.
Композитор загинув 30-річним 18 травня 1979 року. Тіло Володимира Івасюка знайшли у військовій зоні Брюховицького лісу неподалік Львова. Родина вважає, що його вбили представники КДБ.
— Пісні Івасюка можна виконувати не лише з оркестром, але й з рок-гуртом. Досі в Україні не з'явився ніхто, хто міг би зробити в музиці щось цікавіше, — на сцену підіймається Фома з гурту "Мандри"— музикант Сергій Фоменко, 41 рік. — Маю дві улюблені пісні — "Я піду в далекі гори" і "Червона рута". Для мене еталоном виконання пісень Івасюка лишається ансамбль "Смерічка". Із сучасних люблю Тараса Чубая. Подобається танцювальність цієї музики, але разом із тим у ній є романтика. Зараз танці відіграють практичну роль — аби подригатися. Має бути у пісні якась глибина. Івасюк до цього саме так підійшов.
Уперше проект представили у березні у Львівській опері.
На концерт 24 травня у столичний палац "Україна" прийшов колишній президент Віктор Ющенко із дружиною Катериною. "Червону руту" у виконанні Тараса Чубая підспівує разом із залом.
— Володя був вимогливий до поетів, з якими працював, і до виконавців. Тому вийшло таке колосальне поєднання гарної музики, поезії і співаків, — каже в холі старша сестра композитора Галина Івасюк-Криса, 62 роки.
На київському концерті виконали 22 пісні. Квитки коштували від 150 до 950 гривень.
Коментарі