"Революція — це форми, які обертаються" — таке гасло 15-го міжнародного фестивалю сучасного мистецтва, що 18 червня розпочався в австралійському місті Сідней. Головним експонатом стало "Велосипедне колесо на табуретці" французького художника Марселя Дюшана.
Роботи виставляють 180 художників. Більшість — початківці. Однак є й такі, що вже мають сталу репутацію, часто — скандальну. Їхні роботи шокують публіку, тому до виставкових павільйонів не пускають дітей до 18 років.
Поліцейські двічі закривали окремі експозиції. Зокрема, колективну виставку британських фотографів. Їх звинуватили в розповсюдженні дитячої порнографії: моделями для їхніх робіт були голі діти. Потім закрили виставку робіт австралійця Майкла Парра. Той зробив відео, у якому відрізав голови курчатам і підпалював собі волосся в носі. Глядачі скаржилися, що це викликає відразу.
Італієць Мауріціо Кателлан привіз до Австралії інсталяцію "Балада про Троцького": опудало коня звисає зі стелі. Уперше роботу показали в Лондоні на виставці "Абракадабра". А 2001 року її після жвавих торгів продали з аукціону "Крістіс" за $2 млн.
Кателлан не має художньої освіти. Працював кухарем, садівником, охоронцем. Потім вирішив спробувати себе в мистецтві. Славу здобув скульптурою "Дев"ята година": Папа Римський Іван Павло ІІ лежить, розчавлений величезним метеоритом.
Бієнале триватиме чотири місяці. Очікують, що його відвідає 250 тис. людей.
Коментарі
1