понеділок, 15 червня 2020 11:10

Відкрили фабрику з виробництва морозива

Відкрили фабрику з виробництва морозива
Відкрили незвичайну фабрику морозива. Фото: twitter.com

15 червня 1851 року в американському місті Балтимор Джекоб Фуссель відкрив першу у світі фабрику з виробництва морозива. Після цього десерт перестав бути привілеєм багатих.

З Китаю мандрівник і купець Марко Поло привіз ХVІІІ ст. в Іспанію секрет виготовлення фруктового морозива.

1649 року французький кулінар Жерар Тісайн придумав оригінальний рецепт ванільного морозива, в яке, окрім льоду та фруктів, додавалися цукор і молоко.

Перший патент, пов'язаний з виробництвом морозива, з'явився у 20-х роках минулого століття у США. Тоді власник фабрики, що займалася виробництвом різноманітних солодощів, Христіан Нельсон випадково занурив звичайне морозиво у шоколад. Солодощі так сподобалися, що він вирішив узаконити право на використання цього виду морозива.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Морозиво з вином і рисом: розкрили вражаючі факти про десерт

Є і друга версія того, чому морозиво називається ескімо. Втрутилися в історію французи. Шарль Жерве торгував морозивом на паличці, покритим шоколадною глазур'ю, в кінотеатрах. Скільки його відвідувачі насолоджувалися смаком безіменних холодних ласощів, не повідомляється. Було це до тих пір, поки один з кіноманів, присутніх на сеансі документального кіно про ескімосів, не назвав морозиво "ескімо".

Перше ескімо, яке з'явилося на пострадянському просторі 1935 року, мало форму циліндра. Пізніше з'явилися овал і прямокутник зі скошеними кутами.

Тепер не те що форма змінилася, а й класичному шоколаду знайшли заміну. Зверху морозиво покривають фруктовою або карамельною глазур'ю. Для поліпшення смакових якостей додають горіхи або інші посипання. Кардинально змінюють виробники і склад самої основи. Загалом, тепер морозиво ескімо стало скоріше видом фасування, ніж сортом холодних ласощів.

Замало спекти смачний торт. Його потрібно апетитно прикрасити. Влітку прийнято використовувати ягоди та фрукти. Це легкий спосіб зробити частування барвистим.

Темні ягоди ефектно виглядають на пишній масі білого крему. Використовуються збиті вершки, білковий крем, заварний, на згущеному молоці.

Вишукано виглядає торт, прикрашений виноградом, і зеленим, і чорним. З ягід формується малюнок або викладається розсип.

Зараз ви читаєте новину «Відкрили фабрику з виробництва морозива». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі