У Чернігові археологи знайшли піч для випалювання вапна кінця XII століття. Її розкопали на території давньоруської фортеці, що збереглася в місті.
— Для Древньої Русі відомо кілька таких споруд. Про дві я знаю, про третю чула. І зараз ми виявили четверту, — говорить історик 52-річна Олена Черненко. Керує розкопками. — Печі для випалювання вапна працювали там, де велося монументальне будівництво. У піч завантажували крейдяну породу, з якої випалювали вапно. Потім його використовували в будівництві. Якщо з давньоруського періоду відомо кілька сотень архітектурних пам'яток, то печей за три століття — кілька. У цьому їхня унікальність. Засмучує тільки, що піч погано збереглася.
Вона мала вигляд шахти заввишки кілька метрів, у діаметрі майже 3 м, установили дослідники. Збереглися окремі ділянки двох стін, частина внутрішнього об'єму, заповненого крейдяною породою.
Знахідку могли використовувати для будівництва однієї зі споруд на території фортеці, припускають археологи.
Розкопки в Чернігові розпочалися наприкінці червня. Їх ініціював місцевий обласний історичний музей імені Тарновського. У роботах беруть участь науковці та студенти.
Коментарі