Космічний телескоп NASA "Хаббл" зробив найбільш детальний знімок синьої "кулі" зірки Вольфа-Райе із сузір'я Кіля. Про це повідомляється на сайті космічного агентства.
Зірка WR 31a знаходиться на відстані 30 тис. світлових років від Землі. Світила такого типу досить рідкісні. В галактиці Чумацького шляху їх всього 230. Для них характерні висока температура і світність.
"На жаль, зірки Вольфа-Райе живуть всього кілька сотень тисяч років - це мить у масштабах космосу. На початку їх маса, як мінімум, у 20 разів менша за сонячну, але вони втрачають цю масу менше, ніж за 100 тисяч років. Сонце, для порівняння, прожило вже 4,5 мільярди років і згасне воно, як мінімум, через п'ять мільярдів років", - повідомляють фахівці NASA.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Телескоп "Хаббл" виявив суперземлю з атмосферою
Зірку WR 31a оточує характерна синя куля - туманність, що складається з пилу, водню, гелію та інших газів. На думку вчених, такі туманності часто набувають форми кільця або сфери, що виникають через взаємодію швидких зоряних вітрів із зовнішніми шарами водню, який виділяють зірки Вольфа-Райе.
Міхур навколо WR 31a розширюється зі швидкістю 220 тис. км/год. Сама ж зірка в результаті вибухне, і викинута під час вибуху зоряна речовина стане "сировиною" для виникнення нового покоління зірок і планет.
Нагадаємо, вчені відкрили сотні нових галактик.
Коментарі