У Львівському обласному клінічному перинатальному центрі відкрився Центр надання допомоги новонародженим "Колиска надії". Він став 34 подібним закладом в Україні.
Тут запрацювали 2 апарати штучної вентиляції легенів, відкрита реанімаційна система, інкубатори, монітори, лампи фототерапії та інфузійні насоси. Тобто нове обладнання контролює усі життєво важливі функції. Його придбав "Фонд Віктора Пінчука", який відкриває такі центри впродовж 12 років. Перший із них 1 червня 2006-го запрацював у Чернігові. Останній - 14 листопада 2018-го - у Львові.
"Це обладнання експертного класу, що забезпечує температурний режим, вологість. Якщо дитина не дихає, їй забезпечують штучну вентиляцію легень, коли вже починає дихати, переводять на інвазивну вентиляцію", - каже Оксана Мацьків, завідувачка відділення інтенсивної терапії перинатального центру.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Готують першу операцію на серці немовляти в утробі
За 4 місяці роботи тут врятували вже більше 200 немовлят. Найменша дитина, яку виходили, важила всього 450 г.
"Через центри за ці роки пройшли близько 80 тис. дітей. За підрахунками лікарів, за допомогою "Колисок надій" змогли врятувати 45 тис. дитячих життів.
Окрім сім'ї та найближчих рідних, у житті важливими є 2 речі: майбутнє та інші люди. Наш проект про 2 в 1, бо ми думаємо про майбутнє наших українських дітей", - розповідає бізнесмен Віктор Пінчук.
За його словами, коли 12 років тому вони починали цей проект, то в Україні немовля, яке важило менше 1000 г, вважалося абортованим матеріалом. Водночас у світі вже рятували діток вагою менше 500 г.
"Зараз завдяки інвестиціям від держави, філантропам, нашій участі в Україні також рятують дітей, які важать 500 г і менше. Я хочу, аби нашы діти жили в Україні, працювали для України та народжували в Україні. Думаю, це і є формула щасливої держави", - підсумував він.
Загалом від початку серпня у відновленому Львівському перинатальному центрі вже народилося 2020 дітей.
Коментарі