вівторок, 01 серпня 2023 10:24

"Цензура в інтернеті": Нацрада відповіла на побоювання українців

"Цензура в інтернеті": Нацрада відповіла на побоювання українців
Закон "Про медіа" не передбачає підзвітності соцмереж. Фото: Pexels

Очільниця Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим'юк каже, що регулювання онлайн-сегмента інформаційного простору є світовою тенденцією.

В Україні ці норми будуть розширюватися, сказала вона в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

"Закон "Про медіа" не передбачає підзвітності соцмереж чи інших платформ спільного доступу до відео. Він уперше в історії України запроваджує регуляцію онлайн-простору, проте фактично не зачіпає цифрові платформи. Коли закон був ще проєктом і над ним працювала робоча група, багато галасу здіймалося навколо регулювання інтернету, що трактувалося як капітальний наступ на свободу слова. Хоча регулювання онлайну – нормальна й необхідна практика в усьому демократичному світі. Проте розробники закону зупинилися на вкрай обережному ліберальному підході, як першому кроці", – вказала Герасим'юк.

Зараз діє добровільна реєстрація онлайн-медіа. Блогери також можуть реєструватися заради переваг, які дає така реєстрація.

З платформами доступу до інформації та відео Нацрада може укладати меморандуми про співпрацю і звертатися з проханням видалити контент, якщо він порушує українське законодавство про медіа.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У "ватних" телеканалів Медведчука, Шуфрича та Мураєва забрали ліцензії

"Про більше поки що не йдеться. Водночас ми усвідомлюємо, що регулювання онлайну є невідкладною світовою тенденцією, і до цього йдуть десятки країн. Тому з часом і в Україні ці норми будуть розширюватися і доповнюватися новими", – додала Герасим'юк.

Блогери без реєстрації не є суб'єктами у сфері медіа і підстав застосовувати до них заходи реагування немає.

"Однак відповідно до закону Національна рада може звертатися до іноземних провайдерів аудіовізуальних медіасервісів на замовлення, а також провайдерів платформ спільного доступу до інформації щодо обмеження поширення на території України програм і користувацької інформації чи відео, які порушують вимоги статей 36, 42, 119 закону. Тобто вимога дотримуватися норм закону щодо контентних обмежень стосується всіх – і зареєстрованих медіа, і незареєстрованих суб'єктів", – заявила вона.

Якщо блогер порушує вимоги закону, регулятор може зв'язатися з адміністратором платформи, на якій він діє.

Президент Володимир Зеленський підписав закон "Про медіа" 29 грудня. Ухвалення закону є однією з вимог для вступу України до Європейського Союзу.

Рада національної безпеки та оборони ще 11 лютого 2022 року запровадила санкції проти телеканалу "Наш", який належить колишньому "регіоналу" Євгену Мураєву.

Зараз ви читаєте новину «"Цензура в інтернеті": Нацрада відповіла на побоювання українців». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі