14 квітня оновлена коаліція з "Блоку Петра Порошенка" та "Народного фронту" відправила у відставку уряд Арсенія Яценюка. Прем'єром призначила Володимира Гройсмана — колишнього голову Верховної Ради. "За" проголосували 257 народних депутатів. З них 206 — учасники коаліції. До неї належать 226 парламентаріїв. Голосів додали депутатські групи "Воля народу" та "Відродження".
У новому уряді немає жодного іноземця, на відміну від попереднього.
— Кабмін Гройсмана, скоріше за все, не відповідатиме викликам часу, — говорить економіст і політолог 37-річний Тарас Загородній. — Його попередник, як і більшість політичної еліти, не хотіли реформ. Їх влаштовують діючі схеми. Однак певні успіхи в уряду Яценюка були. Вдалося збалансувати бюджет Нафтогазу. Тепер населення і підприємці зацікавлені переходити на енергозберігаючі технології. Почали реформувати систему закупівель. Прикрили найбільш одіозні схеми викачування коштів із бюджету. Раніше через держзакупівлі крали до 100 мільярдів гривень щороку.
Новому уряду важливо втримати досягнення Яценюка й разом із президентом реформувати суди й прокуратуру. Не таємниця — Володимира Гройсмана на посаді прем'єра хотів бачити Петро Порошенко, щоб замкнути всю владу на собі. Президент всіляко уникає серйозних змін.
Гройсман — людина старої системи. Які реформи він може втілити? Максимум — отримати гроші від Міжнародного валютного фонду. А зміни, якщо й будуть, то лише під тиском суспільства і зарубіжних партнерів.
Коментарі