вівторок, 21 травня 2019 07:20

"Надійно зберігати гроші на депозиті"

Автор: ДМИТРО СКАЖЕНИК
 

— Українці традиційно міняють гривні на долари. На руках у населення є майже 83 мільярди доларів, за даними Національного банку. Якщо всі депозити в банках перевести у валюту, то отримаємо тільки 15 мільярдів доларів. Це неправильно. Гроші повинні працювати, а не лежати під матрацами, — говорить економіст Олександр Охріменко, 54 роки.

— Сьогодні ситуація з банками стабільна. Чергової кризи не прогнозують. Зберігати гроші на депозиті надійно. У середньому банки пропонують 12,3 відсотка річних. Ті, хто любить ризикувати, обирають вищі ставки. Є люди, які категорично відмовляються нести гроші в фінустанови чи йдуть лише в державні банки. Популярні як довгострокові, так і короткострокові депозити. Дехто обирає вклади до запитання, коли кошти можна зняти з картки достроково. Якщо впевнені, що гроші не знадобляться найближчі п'ять років, кладіть їх на валютний депозит на кілька років. Тоді вдасться заробити. Якщо кошти треба найближчим часом, то перевагу варто віддати гривневим вкладам на кілька місяців або рік.

Міністерство фінансів рекламує облігації внутрішнього державного займу. Однак вони не надто доступні для населення. Банки працюють із клієнтами, які можуть вкласти в облігації від мільйона гривень. Звісно, трапляються пропозиції й від тисячі гривень. Але є додаткові витрати на відкриття та обслуговування рахунку. Доведеться витратити в рази більше, а заробити не вдасться. З іншого боку, облігації мають переваги. Наприклад, не треба сплачувати податок із доходу, ризик втратити гроші майже нульовий. Можна добре заробити — облігації пропонують під 15–20 відсотків.

— Українці не поспішають нести гроші в банки, бо не довіряють їм. Це пов'язано з нестабільною політичною ситуа­цією. Також маємо малу суму гарантування вкладів — 200 тисяч гривень. Гроші обіцяють повернути протягом 1–12 місяців. За останні 10 років розмір компенсації не змінився, — каже фінансовий аналітик 38-річний Олексій Лупоносов.

Загалом у світі депозити втрачають популярність. Банки пропонують зберігати гроші під 1–2 відсотки річних. Інколи ставки взагалі мінусові. На депозиті варто тримати не більш як 200 тисяч гривень. Якщо маєте більші заощадження, інвестуйте в себе. Отримайте гарну освіту, відкрийте бізнес.

Вигідно зберігати гроші в банківському золоті. Сьогодні його прирівняли до активів першої категорії. Золото вже не товар, це — гроші. Крім того, дорогоцінного металу стали менше добувати. Тому ціна на нього тільки зростатиме. Водночас така інвестиція підходить громадянам, які можуть чекати понад 10 років. Тоді можна отримати прибуток. Якщо немає такої можливості, купувати банківське золото не варто.

Квартиру можна продати за три місяці

— Найчастіше люди вкладають гроші в нерухомість, щоб здавати її в оренду чи перепродати. Придбати квартиру і тримати її зачиненою до моменту, доки виростуть діти — невигідно. Втратите гроші. Комунальні тарифи постійно зростають, податкова політика теж змінюється, — говорить 45-річний Руслан ­Земляний, керівник професійного клубу забудов­ників.

— У нас слабка економіка, тому національна валюта постійно знецінюється. Нерухомість дозволяє суттєво зменшити вплив коливання курсу валют. Квартира на первинному ринку за 10 років не втратить ні в ціні, ні в якості. Водночас треба звертати увагу на такий показник — скільки часу знадобиться власнику майна, щоб продати його і повернути свої гроші. На вторинному ринку за останні роки цей показник суттєво знизився. Щоб вигідно продати житло, знадобиться від трьох до шести місяців.

Найкраще купувати житло в новобудовах на етапі будівництва. Зможете зекономити 15–20 відсотків реальної вартості квартири.

Зараз ви читаєте новину «"Надійно зберігати гроші на депозиті"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі