неділя, 08 жовтня 2023 18:47

Washington Post розповіло історію "напружених і дружніх" стосунків між Залужним та Міллі

Washington Post розповіло історію "напружених і дружніх" стосунків між Залужним та Міллі
Видання Washington Post розповіло про стосунки між Головнокомандувачем Збройних сил Валерієм Залужним та головою Об'єднаного комітету начальників штабів США генералом Марком Міллі. Фото: колаж

Видання Washington Post розповіло про стосунки між Головнокомандувачем Збройних сил Валерієм Залужним та головою Об'єднаного комітету начальників штабів США генералом Марком Міллі, які протягом спільної роботи перетворилися на дружні.

Журналісти пишуть, що невдовзі після російського вторгнення Залужний обговорив з Міллі боротьбу своєї країни за виживання: за словами українського генерала, Україна мала лише кілька справних літаків і терміново потребувала допомоги Заходу.

Наприкінці розмови, за словами Залужного, він "відчував, що розмовляв сам з собою". Він повністю припинив спілкування з Міллі на тиждень.

"Чесно кажучи, через свою молодість і дурість, я визнаю, що це була моя помилка. Це була справжня катастрофа", - зізнався Головнокомандувач ЗСУ.

Видання пише, що з цього почалися "вирішальні та складні стосунки" між двома військовими командирами, які зрештою особисто зблизилися.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Залужний поспілкувався з Міллі та його наступником: що обговорили

"Залужний, який на момент нападу Росії перебував на найвищій посаді в Україні менше року, сказав, що він почав покладатися на Міллі в питаннях стратегії і в отриманні зброї, яка, на його думку, була необхідна українським військам", - пишуть журналісти.

Водночас видання додає, що ці відносини, як і ширші зв'язки між Вашингтоном і Києвом у воєнний час, залишалися напруженими.

Хоча американські посадовці пообіцяли продовжувати постачати зброю і розвідувальні дані, щоб стримувати Росію, вони іноді дратувалися через вимоги України про більші і швидші поставки. І хоча українці були вдячні за американську допомогу, вони дратувалися на прохання обмежити удари по російській території.

Видання пише, що протягом 19 місяців Залужний і Міллі годинами обговорювали розвиток подій на полі бою в регулярних телефонних розмовах.

Відставка Міллі 30 вересня ознаменувала кінець робочих відносин, які Залужний назвав "критично важливими для успіхів України на полі бою".

Також зазначається, що регулярні підколювання Міллі щодо віку Залужного стали їхнім внутрішнім жартом, ознакою комфорту, який український генерал почав відчувати поруч із Міллі.

Міллі відмахнувся від розбіжностей у їхніх поглядах, розповідають журналісти.

"Він людина. Його країна була захоплена сотнями тисяч російських військових. Його притиснули до стіни. Рівень тиску дуже високий. Те, що хтось трохи злиться і злиться, абсолютно нормально. І я це розумів. Я за 5 000 миль звідти", - нагадав він у нещодавньому інтерв'ю The Post.

ЗМІ наголошують, що генерали зацікавлені в тому, щоб приховати розбіжності між ними або їхніми урядами.

"Проте, відносини між Міллі і Залужним нагадують іноді дружні, а іноді напружені зв'язки між вищим військовим керівництвом у відповідні моменти. Вони розмовляли через перекладача по захищеній лінії, загалом кожна розмова будувалася однаково", - пише видання.

Зокрема, Залужний давав Міллі свою оцінку того, що відбувалося на полі бою. Міллі відповідав тим же, надаючи дані американської розвідки. Потім вони переходили до ресурсів: Що потрібно Україні на наступні 30, 60 чи 90 днів? Чим може допомогти Вашингтон?

Були ще суперечки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Майже 3 тис. годин за штурвалом літака: США затвердили заміну генералу Міллі

"Я завжди з ним сперечаюся. Але ці розбіжності перетворилися у взаємну повагу",, - казав Залужний.

В одній з розмов незадовго до вторгнення Путіна Міллі перейшов від професійного до особистого. Він запитав Залужного, де буде його сім'я, поки Залужний командуватиме українськими військами на випадок масованої атаки росіян.

Залужний відповів, що його дружина Олена та діти залишаться в Києві. Одна з двох його дочок, яка має медичну освіту, лікуватиме поранених, а інша служитиме в армії.

"Ми будемо боротися і помремо в Києві, якщо буде потрібно", - сказав йому Залужний.

"Тоді я сказав: "Вау!. Ці хлопці - серйозні хлопці. А він для мене просто представник українського народу. І він повністю відданий захисту своєї країни", - сказав Міллі.

Журналісти також пригадали першу особисту зустріч Залужного і Міллі відбулася на польсько-українському кордоні на початку цього року.

Вони провели кілька годин, вивчаючи карти із зображенням поля бою і обговорюючи контрнаступальні плани Залужного.

Зустріч була професійною і продуктивною, але через кілька місяців Залужний пошкодував, що вона була такою формальною.

"Тепер я розумію, що його тут не буде найближчим часом. Ця людина заслуговувала на те, щоб я вчинив по-іншому. Ми могли б зустрітися як добрі друзі. Після офіційної частини ми могли б просто нормально поспілкуватися", - розповів Залужний.

Залужний сказав, що сподівається на більш невимушену зустріч пізніше.

Він сказав, що Міллі запросив відвідати його після війни та запропонував допомогти українському генералу здобути почесний ступінь у Військовій академії США.

Залужний пообіцяв Міллі, що Генеральний штаб України на знак подяки встановить його погруддя на своїй території.

Американський генерал Марк Міллі пішов з посади голови Об'єднаного комітету начальників штабів Сполучених Штатів Америки.

Під час своєї останньої промови він натякнув на колишнього президента США Дональда Трампа. Про це повідомляє Reuters.

Міллі передав командування головнокомандувачу ВПС генералу Чарльзу Брауну.

Міллі обійняв посаду голови Об'єднаного комітету начальників штабів США у 2019 році. Його кандидатуру висунув тоді ще президент Дональд Трамп.

Зараз ви читаєте новину «Washington Post розповіло історію "напружених і дружніх" стосунків між Залужним та Міллі». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі