субота, 30 липня 2022 23:10

Спецтема: Війна Росії проти України

Військовий облік жінок: які документи потрібно мати

В Україні з 1 жовтня 2022, жінкам, які мають спеціальність, визначену у Наказі №313, необхідно стати на військовий облік.

Для цього треба прийти у територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (ТЦКСП) за місцем реєстрації та надати відповідні документи. Як це правильно зробити, розповів адвокат юридичної фірми "Міллер" Андрій Новак, пише "Українська правда. Життя".

Які документи потрібні жінці для постановки на військовий облік

Щоб стати на військовий облік, жінка має надати такі документи:

– заява про взяття на облік;

– паспорт або ID-картка;

– ідентифікаційний номер;

– документ про здобуття спеціальності/професії;

– довідка з роботи із зазначенням спеціальності, за якою жінка працює;

– свідоцтво про народження дітей/документ про опіку;

– свідоцтво про шлюб;

– фотокартки 3х4.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як можуть покарати жінок, які не стануть на військовий облік

Автор: Андрій Калістратенко/УП
  Хто має стати на облік з 1 жовтня
Хто має стати на облік з 1 жовтня

Чи потрібно жінкам проходити медкомісію

Жінку мають спрямувати на медкомісію, яка зробить висновок про придатність до військової служби. Медична комісія у військовозобов'язаних жінок має проходити так само, як і у чоловіків.

Жінка проходить огляд хірурга, терапевта, невропатолога, психіатра, офтальмолога, оториноларинголога, стоматолога, дерматолога. Єдина відмінність – жінки також мають пройти огляд у гінеколога.

Військово-лікарська комісія визначає, чи придатна жінка до військової служби.

"Якщо жінка непридатна, у її військовому квитку ставлять відмітку, що вона не придатна до військової служби з виключенням з військового обліку, або зазначають, що вона непридатна у мирний час, але обмежено придатна у воєнний час – така ж процедура, що і для чоловіків. Далі за потреби жінку можуть мобілізувати, однак військовий облік не означає, що це відбудеться", – наголосив Новак.

Військовий облік для жінок стартує з 1 жовтня 2022 року. В умовах воєнного стану можна не чекати до жовтня, а стати на облік зараз.

На військовий облік мають стати жінки низки спеціальностей. Наприклад, програмістки, лікарки, юристки, журналістки, музикантки, соціальні працівниці.

Зараз ви читаєте новину «Військовий облік жінок: які документи потрібно мати». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі