вівторок, 26 квітня 2016 19:30

Нью-Йоркська бібліотека виклала в мережу унікальні фото українців
10

Нью-Йоркська публічна бібліотека виклала у вільний доступ понад 670 тисяч знімків українців 1860-1880 років. Серед них є унікальні світлини французького фотографа Жана Рауля. Він зробив їх під час подорожей Україною.

Рауль у 1860–1880 роках жив в Одесі і мав на вулиці Дерибасівській фотоательє. За серії фотографій етнографічного жанру його двічі нагороджували - на Паризькій географічній виставці 1875 року та на Всесвітній виставці 1878-го.

Наприкінці ХІХ століття вийшов друком фотоальбом Рауля -"Несколько народных типов России". Це унікальна збірка світлин.

Жан Рауль фотографував у Катеринославській губернії - нинішня Дніпропетровщина, на Київщині, Полтавщині, Чернігівщині, Поділлі

Внизу кожної сторінки фотоальбома - малюнок медалі, яку отримав Жан Рауль у Парижі в 1878 році. Посередині - логотип його одеського фотоательє.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хіти для Едіт Піаф написав українець

Нагадаємо, Оксфордський університет та китайський біобанк China Kadoorie Biobank залучили український стартап Cardiolyse.me до співпраці.

Зараз ви читаєте новину «Нью-Йоркська бібліотека виклала в мережу унікальні фото українців». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі