Найбільшого ведмедя нашого часу застрелили на Алясці 1960 року. Він важив майже 900 кг. А вимерлий короткомордий ведмідь, що водився в Південній Америці, — близько 1600 кг.
Стоячи на задніх лапах, він мав щонайменше 3,4 м зросту. Кістки цього хижака знайшли в околицях аргентинського міста Ла-Плата ще 1935 року. За дослідження знахідки взялися через десятки років. Нещодавно завершили. Здійснили їх американські вчені з університету Східного Теннесі.
Гігантський південноамериканський ведмідь, припускають вони, жив від 500 тис. до 2 млн років тому. Він харчувався переважно м'ясом мамонтів і лінивців, був чи не найбільшою й наймогутнішою твариною того часу. Палеонтолог Леопольдо Сойбельзон для прикладу приклав верхню кисть лапи ведмедя до такої ж у скелеті сучасного слона — вони майже однакового розміру.
Науковці встановили також, що хижак був самцем. За життя отримав кілька серйозних травм — імовірно, у сутичках з іншими тваринами. Теперішні нащадки короткомордого ведмедя, які населяють гори від Колумбії до Північного Чилі, значно менші за своїх вимерлих прародичів.
— У Південній Америці надлишок здобичі та брак конкуренції з боку інших хижаків зробили ведмедя королем континенту. Він пристосувався до цих умов — став меншим і всеїдним, — припускає американський палеонтолог Блейн Шуберт.
Коментарі