субота, 21 квітня 2018 14:52

Видалити чи залишити: розповіли, що насправді треба робити з аденоїдами

Видалити чи залишити: розповіли, що насправді треба робити з аденоїдами
Фото: ukr.segodnya.ua

Аденоїди є захисним бар'єром від потрапляння інфекцій в організм. Це носоглоткові мигдалини, що при тривалому чи часто повторюваному запаленні можуть перекривати потоки повітря. Про це розповів Ілля Воліновий, столичний отоларинголог.

"Найнебезпечнішим віком виникнення запалення аденоїдів у дітей є 4–6 років. Тоді вони ростуть інтенсивно. У старшому віці аденоїдна тканина зменшується в розмірах, тому менший ризик захворіти. Батьки постійно лікують отити, бронхіти, гайморити. Але не здогадуються, в чому корінь зла. Насправді, немає сенсу витрачати багато коштів на лікування цих проявів, якщо мигдалини так і залишаються запаленими", - говорить лікар.

Симптоми запалення:

тривалий нічний кашель

утруднене носове дихання, що не полегшується промиванням сольовими розчинами

наявність храпу та отиту вух.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 основних ознак вроджених вад серця, про які сигналізує організм

Якщо набряк аденоїдної тканини виник від алергії, то каплі полегшать дихання. Коли ж причина в частих вірусних захворюваннях, то вилікувати без хірургічного втручання неможливо. Операція триває кілька хвилин із місцевим або загальним наркозом.

Після 6 років вона може й не знадобитися, бо дитина переросте небезпечний вік.

При запаленні аденоїдів лікарі рекомендують відправитися з дитиною на море. Свіже морське повітря і солона вода оздоровлюють.

Зараз ви читаєте новину «Видалити чи залишити: розповіли, що насправді треба робити з аденоїдами». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі