середа, 02 жовтня 2024 21:18

Чому сьома година ранку - найкращий час для пробудження

Чому сьома година ранку - найкращий час для пробудження
Підйом о 7-й ранку зміцнює психічне здоров'я та підвищує продуктивність Фото: pinterest

Сьома година ранку вважається ідеальним часом для пробудження, оскільки вона співпадає з природними біоритмами організму.

У цей час тіло вже готове до активної діяльності після нічного відпочинку.

Підйом о 7-й ранку зміцнює психічне здоров'я та підвищує продуктивність. Це найкращий порядок дня, як встановили дослідники з Університету Піттсбурга.

Раннє пробудження та збереження активності протягом доби позитивно впливають на інтелект, здоров'я та загальну працездатність, особливо у людей похилого віку.

Звичка рано вставати є захисною для здоров'я осіб похилого віку. Дослідження показало, що якщо ця перевага не була, як то кажуть, вродженою, і люди самі змушували себе змінювати розпорядок дня, то й у цьому випадку раннє пробудження зміцнювало здоров'я та загальне самопочуття. Такими є підсумки спостережень за 1 800 дорослими американцями старше 65, які тривали тиждень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Від "сови" до "жайворонка": як змінити свій режим сну за допомогою науки

За їхньою рухливістю стежили за допомогою фітнес-браслетів, а когнітивний функціонал оцінювали під час опитувань. 38% учасників були ранніми пташками, вони вставали до 7 ранку і зберігали активність довше за інших протягом 15 годин щодня. Виявилося, що саме ці люди мали максимальний рівень щастя, мінімальну психологічну пригніченість і найкращий когнітивний функціонал.

Люди в усьому світі діляться на три умовні групи, залежно від хронотипу: жайворонки, сови і голуби. До першої групи належать ті, хто найбільш продуктивний в першій половині дня і легко прокидається вранці.

У своєму новому дослідженні науковці виявили, що найбільш небезпечна ситуація склалася саме для сов. Вони змушені майже кожен день через силу вставати рано-вранці на роботу або навчання. Це завдає серйозної шкоди здоров'ю.

Зараз ви читаєте новину «Чому сьома година ранку - найкращий час для пробудження». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі