середа, 29 вересня 2010 03:18

Отруєння грибами може проявитися на четверту добу

Наталя Влащук, 40 років, із міста Хмільник на Вінниччині навесні отруїлася блідими поганками. До лікарів звернулася пізно. Тепер болить печінка, часто понижується тиск.

— По гриби ми ходимо років зо 30, знаю їх добре. Можу з першого погляду визначити, чи їстівний гриб, — розповідає. — Наприкінці травня поїхали з чоловіком Андрієм у ліс неподалік від містечка Калинівки Вінницької області. Там багато грибів, ростуть попід самою трасою. Назбирали бабок, лисичок. Знайшли кілька маремух. Дехто каже, що вони неїстівні. Це не так. Їх треба вимочити дві години і двічі проварити, стають дуже смачними.

Гриби вона посмажила і подала з відвареною картоплею. Слабкість відчула за дві доби після смачного обіду. Почало паморочитися у голові, тряслися руки й ноги.

— Ні рвоти, ні тошноти не було, але сильно впав тиск. Навіть піднятися з ліжка не могла. Чотири дні протрималася, далі визвала "швидку". Мені поміряли тиск і виписали таблетки для підняття тиску. Як лікарі поїхали, я почала сильно рвати, говорити серед ночі, звати покійну матір, кудись рвалася йти. Це мені рідні розказували, я цього не пам"ятаю.

Наталя потрапила у Вінницьку обласну лікарню ім. Пирогова із сильним жаром, галюцинаціями. Діагностували отруєння тяжкого стану.

— Капали мене більше як тиждень. За кілька днів стало краще, але боліла печінка. Вона не справлялася з отрутою.

У лікарні провела понад два тижні. Через ускладнення після хвороби не їсть жирного і смаженого. Лікарі пояснили, що реабілітація після хвороби може тривати більше як рік.

Вінничанку 8-річну Ангеліну Сокольчук після отруєння грибами лікували вдома.

— Їли всією родиною, але отруїлася тільки Ангелінка, — каже мати Олена, 33 роки. — Після вечері дитина сильно рвала, почався пронос. Дала їй багато теплої води, змушувала пити часто й малими ковтками. Я сама лікар, то знаю, що треба багато пити, щоб не було зневоднення організму. Можна ще взяти в аптеці регідрон. Він частково дезінфікує. В лікарню ми поїхали зранку наступного дня. Здали аналізи, доньку прокапали, щоб вивести токсини з організму.

— Що швидше людина звернеться у лікарню, то менше ускладнень буде після отруєння, — говорить 44-річний Віталій Чорний, завідувач відділення реанімації із Шаргородської районної лікарні Вінницької області. — Давати гриби дітям не можна. Вони важче переносять отруєння, ніж дорослі.

Гриби в організмі людини не перетравлюються. Найбільш небезпечними є бліді поганки.

— Симптоми після отруєння поганкою можуть проявитися на третій день після вживання. При цьому може не бути рвоти, але людина відчуває слабкість, безсилля, понижується тиск, пульс стає частішим, — додає Віталій Васильович. — Доки чекаєте "швидку", хворий має випити майже 10 літрів теплої кип"яченої води.

Під наглядом лікарів людина перебуває 10–12 днів.

— Усі просяться з лікарні додому вже на третій день, коли їм стає легше. Не відпускаємо, бо є так звана скрита фаза отруєння. На третій день стає легше, а потім раптом на печінку падає отрута, і хворого знову везуть у лікарню в коматозному стані.

Не можна їсти грибів, які ростуть на узбіччі вздовж трас. Вони вбирають свинець, який виділяється з автомобільних вихлопних газів. Тоді буває отруєння навіть їстівними грибами.

Зараз ви читаєте новину «Отруєння грибами може проявитися на четверту добу». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі