четвер, 31 липня 2008 17:59

Часник захищає від атеросклерозу

Володимир Василевич, 42 роки, головний лікар Клініки доктора Василевича, радить пацієнтам із основним лікуванням вживати пряні трави.

Тетяна, 34 роки, приїхала з Кривого Рогу. У неї діагностували багатовузловий зоб. Через отруєння токсинами стрибав тиск, діймала задишка, підвищилася пітливість. Пухлина випирала на 4 см. Тетяні було важко ковтати, їла рідкі страви.

— Жінка виписалася на тиждень раніше, — каже Василевич. — Через пухлину вона головою не могла повернути. Це найважчий випадок у моїй практиці. Завдяки натуральним пряним травам людина одужує швидше.

Окрім ліків, жінці приписали трави: фенхель, тмин, кріп, лавр і гвоздику. Це допомогло зняти токсикацію, нормалізувати обмін речовин, роботу шлунка й заспокоїти нервову систему. За три тижні пацієнтці полегшало, вона доліковується удома, — каже лікар.

Киянці Зої Іванівні, 54 роки, до клініки Василевича порадили звернутися в Солом"янській лікарні, де вона лікувалася. Медики не могли встановити діагнозу.

— Жінка скаржилася на втому, тіло в неї трусилося, а ліва сторона оніміла. У легенях були хрипи, стрибав тиск, мерзли пальці рук і ніг. Була постійна сухість у роті. Вона весь час мочила губи, тримала пляшку води, — розповідає лікар. Це й наштовхнуло його на думку, що в жінки цукровий діабет. Згодом припущення підтвердили аналізи.

За чотири дні в пацієнтки перестали труситися руки

Магнітно-резонансна томографія хребта показала грижі, через які оніміла ліва половина тіла.

Зої Іванівні приписали крапельниці, таблетки, бджолину отруту для хребта  і трави: аніс, базилік, гвоздику, кріп, фенхель, тмин і коріандр. Вона пила чай із порожніх стручків квасолі. Напій зменшує рівень цукру в крові.

— У комплексі трави покращили роботу шлунково-кишкової, сечової систем і заспокоїли нервову, — продовжує. — За чотири дні в пацієнтки перестали труситися руки, а за дев"ять повернулася рухливість лівого боку.

Лікар радить тримати на кухні горщики з анісом і базиліком. Перший гарно впливає на дихальну, травну й сечову системи. Другий — на імунітет, покращує травлення та потенцію в чоловіків.

— Для гастриту із підвищеною кислотністю підійдуть фенхель, тмин, кріп, аніс та м"ята. Вони огортають шлунок плівкою, яка діє заспокійливо, — пояснює Василевич. — А при гастриті з пониженою кислотністю навпаки, потрібно стимулювати травлення. Підійдуть часник, полин, коріандр, лавр, гвоздика й базилік. Якщо кислотність надто понижена — додайте ще й чорний і червоний перець.

Чорний перець лікар радить додавати в салати з майонезом, до пельменів і в супи. Він допоможе перетравити жирну їжу.

— Часник понижує тиск і захищає від атеросклерозу. Людям із хворобами шлунка його їсти не варто, — зауважує. — Підвищений тиск треба лікувати залежно від того, є в людини виразка чи ні. Як швидку допомогу можна вживати шавлію, тмин, кріп, фенхель, аніс та хвощ польовий, також аптечний заспокійливий збір номер два. Таким пацієнтам потрібно перевірити нирки, наднирковики та легені. Не завжди тиск стрибає через хворе серце.

Напередодні періоду консервації фітотерапевт Євген Товстуха окрім звичних трав і приправ радить додавати в маринади материнку, оман високий, перстач прямостоячий, стебла гісопу лікарського, траву чаполочі запашної. Із ними консервація зберігатиметься довше, а вітаміни в овочах залишаються.



Коріандр лікує ревматизм

Для лікування найчастіше використовують настої чи ефірні олії з пряних трав.

Анісові інгаляції допомагають при легеневих хворобах, а відвар — при недугах матки. Його також дають породіллям для збільшення молока.

Базилік стимулює травлення. Настій із нього сечогінний. Гвоздику прописують при погіршенні пам"яті та проносах. Коріандр помічний при депресії, хворобах травлення, як жовчогінний засіб та при ревматизмі. Відвар із насіння кропу знімає спазми кишківника. Лавровий — покращує травлення й апетит, нормалізує обмін речовин. Сік фенхеля п"ють при недокрів"ї. Часник ефективний при лікуванні й профілактиці гіпертонії, атеросклерозу, тромбофлебіту.


Настоянки роблять на винах

У Криму пряні трави настоюють і варять на винах. При безсонні й поганому самопочутті 50 г насіння кропу заливають 0,5 л червоного вина. Варять у щільно закритому посуді 15–20 хв. Готову рідину відціджують. П"ють по 50 г перед сном.
При пониженій сексуальній функції в чоловіків 100 г плодів фенхеля та листків селери заливають літром сухого білого вина. Не збовтуючи, настоюють тиждень. Проціджену настоянку п"ють після їди по 150 г.

Зараз ви читаєте новину «Часник захищає від атеросклерозу». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі