— Зелений гострий тайський суп готую із семи продуктів. Основні — паста карі й кокосове молоко. Це і перша, і друга страва. Подавати можна як гострий суп чи гарнір до рису, — каже 24-річний Олександр Шабалтун, кухар столичного ресторану "Тайгер Білс".
Миє куряче філе й кладе його на паперовий рушник обсихати. Ріже вздовж тонкими скибками. На середній вогонь ставить сотейник. Наливає 2 ст. л. оливкової олії. Чистить зубчик часнику й невеликий корінь імбиру. Його потрібно 1–2 г. Ріже їх дрібними кубиками й обсмажує до золотистого кольору. Тоді додає 25 г зеленої пасти карі. Купити її можна у відділі продуктів для суші в супермаркетах або в азійських магазинах. Перемішує.
— Якщо не пасерувати, запах карі не розкриється і страва не буде ароматна.
Потім наливає 125 мл кокосового молока. Воно пом'якшує смак страви.
— Коли молоко починає булькати, додаю 60 мл курячого бульйону. Через 30 секунд кладу філе. М'ясо важливо не переварити. Воно дуже тонко порізане. На одну порцію варю не більше хвилини.
Ріже кубиками по 25 г болгарського перцю та спаржевої квасолі. Подрібнює кілька листочків базиліку. Замість солі додає по три краплі магазинного рибного соусу та лимонного соку. Сипле 10 г цукру й перемішує.
— Дівчата в нас замовляють лише червоний карі. Не такий гострий, як зелений. Це більш чоловіча страва.
Страву подає в глиняних мисках. Посипає порізаним базиліком. До супу на стіл ставлять варений рис.
До гострих страв обирають жасминовий рис
— Карі сам по собі гострий, тому до нього готують рис. Він гасить пекучість страви, — каже Олександр Шабалтун. — Треба з'їсти ложку карі, а потім — ложку рису.
Промиває тричі в холодній воді склянку жасминового рису. Заливає чистою водою і ставить на сильний вогонь. Через 3 хв. він закипає. Зменшує вогонь і через 5 хв. вимикає.
— Рис продовгуватий, розсипчастий і пахне жасмином.
Коментарі