Вчені-палеонтологи знайшли скам'янілі рештки істоти, яку називають одним з найранніших родичів динозаврів.
Ця тварина жила на Землі 250 млн років тому на території нинішньої Танзанії, пише "Еспресо" з посиланням на The New York Times.
Науковці назвали істоту телеократер радінус (Teleocrater rhadinus). Пояснили, що вона не є прямим предком динозаврів, утім її можна назвати їхнім кузеном. Телеократера віднесли до групи, куди входять птахи, динозаври, летючі рептилії птерозаври, крокодили та алігатори.
Ця істота з'явилася на планеті раніше від динозаврів на 15 млн років. Телеократер пересувався на чотирьох лапах. Нагадував комодського варана. У висоту сягав 3 м. Вчених здивували щиколотки істоти. Вони схожі на крокодилячі.
Науковці кажуть, що знайдені рештки дозволять краще вивчити процес еволюції серед динозаврів і допоможуть зрозуміти, чому існувала така велика кількість різновидів стародавніх істот.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Знайшли найбільший у світі слід динозавра
Динозаври - надряд плазунів, який з'явився 251 млн років тому. Були панівною групою наземних хребетних у мезозойську еру до масового вимирання майже 65 млн років тому.
Динозаври є найімовірнішими предками птахів. В більшості сучасних класифікацій птахів відносять до цього надряду. Проте традиційно так називають тільки динозаврів, які не літають. Найближчими великими спорідненими групами цих тварин є крокодили та вимерлі птерозаври.
Коментарі