середа, 09 листопада 2022 15:10

Україна сподівається продовжити та розширити зернову угоду

Україна сподівається продовжити та розширити зернову угоду
Україна вимагає впорядкувати перевірки суден. Фото: eastnews.ua

Україна сподівається продовжити зернову угоду принаймні на рік.

Хоче включити до неї більше товарів та портів, сказав заступник міністра інфраструктури Юрій Васьков в інтерв'ю Reuters.

"Ми сподіваємося, що не пізніше наступного тижня від наших партнерів Туреччини та ООН ми знайдемо розуміння, і весь ринок також матиме чіткий сигнал щодо подальшого функціонування та продовження ініціативи", – сказав він.

Термін дії угоди закінчується 19 листопада. За її допомогою на зовнішні ринки поставили майже 10,5 млн т продовольства з України.

Україна запропонувала Туреччині та ООН розширити угоду на порти півдня Миколаївської області. Вона забезпечувала 35% експорту до повномасштабного вторгнення Росії. Також вимагає впорядкувати обов'язковий огляд суден. Київ вважає, що Росія навмисне гальмує перевірки, щоб зменшити швидкість експорту.

"Ми вимагаємо впорядкувати перевірки або скасувати перевірки суден, тому що це безглуздо. Або збільшити кількість інспекційних груп", – додав Васьков.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Туреччина почала розраховуватися російськими рублями

Інспектори Спільного координаційного центру проводили лише 12 перевірок на день. Необхідно ж 25–30 перевірок.

"Коли Туреччина та ООН провели власні інспекції, вони довели, що можна проводити понад 40 інспекцій на день. Тепер, коли Росія повернулася, ми знову маємо загалом 12 інспекцій на день. Вони не пояснюють причину затримок, але й не приховують, що роблять це для того, щоб ускладнити роботу коридору", – сказав він.

Ні ООН, ні Туреччина не повідомили Києву про висунуті Росією умови продовження угоди. Москва заявила про отримання гарантій того, що зерновий коридор не використовуватиметься у військових цілях.

Київ виступає за виключно мирне використання зернового коридору. Але зараз не було жодної заявки від суден, які хотіли б вивезти аміак з українських портів.

У жовтні президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що домовився з президентом РФ Володимиром Путіним про створення газового хабу.

ЗМІ повідомляли, що Путін просив Ердогана допомогти обійти санкції Заходу в енергетичному й фінансовому секторах.

1 листопада Ергодан провів переговори з Путіним. Після цього оголосив про поновлення роботи "зернового коридору".

Зараз ви читаєте новину «Україна сподівається продовжити та розширити зернову угоду». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі