середа, 05 грудня 2018 12:43

Порахували, на що вистачить зарплати українців

Порахували, на що вистачить зарплати українців
Купівельна спроможність українців у жовтні впала по більшості продуктів харчування порівняно з січнем 2018-го. Фото: Корреспондент.net

Українці з високим рівнем доходу відчувають інфляцію 2018-го на рівні 2-3%. Із низьким – 15-20%. Адже на продукти витрачають 40-50% родинного бюджету.

"У грудні минулоріч середня зарплата становила 8777 гривень. У вересні 2018-го – 9042 гривень. Асоціація постачальників торгівельних мереж порівняла її з цінами у січні 2017-го і жовтні 2018 року. За 10 місяців поточного року купівельна спроможність знизилась на 22 продукти із 31", - написав у Facebook директор асоціації постачальників торгівельних мереж Олексій Дорошенко.

У жовтні 2018-го на середню заробітну плату можна купити філе курятини на 9 кг менше, ніж у січні. Вареної ковбаси - на 7 кг менше, яловичини та свинини на 4 кг.

"Купівельна спроможність зменшилась за всіма молочними продуктами, за винятком вершкового масла. У жовтні на середню зарплату можна було купити сметани на 6 кілограм менше, ніж у січні. Щодо молока падіння становить 3 літри, кисломолочного сиру – 1 кілограм", - наголошує експерт.

Суттєво впала купівельна спроможність з хлібу. Батону у жовтні можна купити менше на 84 кг, ніж у січні. Пшеничного хліба із борошна першого ґатунку на 62 кг менше, житнього - на 52 кг.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: П'ять продуктів, які найбільше подорожчали з початку року

"У жовтні на середню заробітну плату в середньому можна купити цибулі на 670 кілограм менше, ніж у січні. Зменшення в капусті становить 513 кілограм, у моркві - 474 кілограм", - додає Дорошенко.

Абсолютний рекордсмен зміни купівельної спроможності – яблука. На середню зарплату їх можна купити на 383 кг більше, ніж на початку року. Тобто збільшення становить 77%.

"Не краща ситуація з крупами. У жовтні на середню зарплату пшона можна було купити на 147 кілограм менше, ніж у січні. Падіння спостерігалося в пшеничному борошні на 105 кілограм. Тільки гречки, цукру, яєць і соняшникової олії ми можемо придбати в жовтні більше, ніж у січні. Наприклад, гречки на 126 кілограм більше, цукру - на 62 кілограми", - резюмує експерт.

З початку року лідерами зі зростання цін стали овочі борщового набору. Більшість із них уже коштують втричі дорожче, ніж аналогічного періоду минулого року. Овочі подорожчали через скорочення виробничої площі. Крім того, цього сезону був неврожай через несприятливі погодні умови. Особливо це стосується цибулі. Фермери зібрали менший на 30-50% урожай. Залежно від якості цибуля коштує 10-14 грн за кг. Минулоріч її продавали за 3,5 грн.

Зараз ви читаєте новину «Порахували, на що вистачить зарплати українців». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі