Реальний ефективний обмінний курс гривні у квітні знижувався третій місяць поспіль. Всього знецінення реального ефективного курсу з початку року становило 4,7%.
Про це у відеокоментарі повідомив заступник директора генерального економічного департаменту Національного банку (НБУ) Олександр Петрик.
"Це відбувалося більшою мірою завдяки тим заходам по зниженню інфляції, які здійснював Національний банк в минулому та продовжує здійснювати у поточному році. Знецінення реального ефективного обмінного курсу більшою мірою було тому, що інфляція в Україні у цей період була нижчою, ніж зважена інфляція в країнах – основних торгівельних партнерах", - сказав він.
За його словами, у квітні ця різниця становила 0,5%, а всього за останні 12 місяців інфляція в Україні була нижчою на 6,6%.
"Наші дослідження свідчать про те, що основним фактором впливу на стан поточного рахунку платіжного балансу є умови торгівлі, а вони значно погіршилися порівняно з відповідним періодом минулого року", - додав він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гривня стала більш стійкою до стресів на ринках - експерт
Петрик наголосив, що підтримання цінової конкурентоспроможності, індикатором якої є реальний ефективний обмінний курс, є важливим з погляду підтримки українських експортерів в умовах, коли зовнішній попит зменшився, а також в умовах підвищення цін на енергоносії і, зокрема, на газ.
"Динаміка реального ефективного обмінного курсу нині перебуває дуже близько до свого основного довгострокового врівноваженого рівня", - додав він.
Петрик підкреслив, що це є ще одним свідченням того, що поточна динаміка обмінного курсу гривні "відповідає зараз тим фундаментальним умовам, які склалися у вітчизняній економіці".
Коментарі
4