У короткостроковій перспективі економіка Білорусі переживатиме період відносної стабільності.
Такий прогноз озвучив академічний директор Білоруського економічного дослідницького освітнього центру BEROC Михайло Сальников у ефірі Першого ділового каналу.
"Історія економічна показує, що після того, як відбувається девальвація валюти на доволі великий процент, а у Білорусі це близько 60%, тривають два, три, чотири, іноді п'ять років, які достатньо спокійні, навіть за умов, коли не відбуваються докорінні зміни в економічній структурі. Тому, думаю, наступні три роки ми не мусимо очікувати якихось особливих криз у Білорусі", — сказав він.
За його словами, використання кредитів від Міжнародного валютного фонду і Євразійською економічною спільнотою змусить Білорусь вдатися до змін в економіці.
"Після надання кредиту МВФ вимагатиме економічних реформ у країні, націлених на диверсифікацію експортно-імпортних потоків, більшої відкритості економіки, особливо у Західну сторону. А у випадку кредиту ЄвроАзЕС, не виключено, що в першу чергу Росія висуватиме умову приватизації ключових білоруських об'єктів, зокрема "Білоруськалію", двох нафтопереробних заводів, можливо, газотранспортної і нафтотранспортної системи", — зазначив Сальников.
У той же час експерт припустив, що Білорусь сама ініціюватиме розширення зовнішніх економічних зв'язків.
"Мої очікування такі, що в даний момент країна буде шукати виходи, навіть самостійно, без підштовхування з боку МВФ, на нові ринки ... У майбутньому все більше імпортно-експортних потоків буде відбуватися між Білоруссю і країнами ЄС та північної Америки", — наголосив він.
Коментарі