Україна потроїть видобуток газу на чорноморському шельфі в найближчі три роки.
"Чорноморнафтогаз" заявив, що завдяки купівлі двох нових бурових платформ уже в найближчі два роки видобуток палива зросте вдвічі, а до 2015 року досягне 3 млрд куб. м, пише "Комерсант-Україна" у публікації "Море газу".
Як розповів генеральний директор Чорноморнафтогазу Валерій Ясюк, у найближчі чотири роки компанія планує в три рази наростити видобуток газу. Так вже цього року завдяки бурінню шести свердловин планується додатково видобути 155 млн куб. м газу. До 2014 року будуть пробурені 64 нових свердловини і здобуті крім сьогоднішніх 1 млрд куб. м ще 2,07 млрд куб. м газу. А до 2015 року Чорноморнафтогаз планує пробурити 77 нових свердловин, збільшивши видобуток до 3 млрд куб. м на рік.
"Таким чином ми на 10% скоротимо імпорт газу з Росії, на третину забезпечивши споживання житлово-комунального комплексу своїм газом", - зазначив директор департаменту з видобутку нафти і газу НАК "Нафтогаз України" Олександр Зейкан.
Ясюк пояснив, що для збільшення видобутку газу "Нафтогаз" придбав дві плавучі бурові платформи, здатні бурити до 12 свердловин з однієї точки на глибині морського дна до 120 метрів. Максимальна глибина буріння з плавучих бурових - 9 тис. метрів. Обидві платформи були куплені минулого року, зараз в турецькому порту Гіресун завершуються роботи з монтажу першої з них - "Петро Годованець". Над проектом працюють близько 300 людей: місцеві фахівці, а також експерти сінгапурської інжинірингової компанії Keppel. Роботи будуть закінчені найближчими днями. Через два тижні установка повинна прибути до Криму.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Арбузов: курс гривні стабільний, а міжнародні резерви НБУ зростають
На початку наступного року в Україну прибуде друга аналогічна бурова платформа, постачальником якої виступає ВАТ "Ризька судноверф".
Як розповів виданню директор департаменту з видобутку нафти і газу НАК Нафтогаз Україна Олександр Зейкан, центр видобутку газу в Україні зміщується на шельф.
"Існуючі негативні відгуки про запаси газу в Чорному морі є з боку Росії, Туреччини та Румунії. Ми, навпаки, бачимо, що у нас на шельфі запаси газу досить значні - тільки площа Паласу має запаси 150 мільярдів кубометрів газу. Крім неї підготовлені до видобутку структури Лучицького, Глибоке, Кавказька, Абіха. Якщо зібрати їх усіх разом в перспективі, на шельфі можна буде здобувати більше 20 мільярдів кубометрів газу на рік", - зазначив Зейкан.
Втім, для того щоб довести видобуток газу на шельфі до значних обсягів Україну необхідно залучити міжнародних інвесторів, вважає головний інвестстратегії ФГ БКС Максим Шеїн.
"Російський "Газпром" не зацікавлений у збільшенні газовидобутку в Україні та по суті гальмує цей процес, що можна побачити на прикладі розробки структури Паласа, де переговори безрезультатно йдуть вже чотири роки. Тому необхідні міжнародні інвестори, які могли б освоювати такі проекти", - зазначив член комітету Верховної Ради з ПЕК Олександр Гудима.
Коментарі