Використання Україною природного газу, видобутого з власних свердловин, утруднено трьома факторами.
Таку думку висловив експерт з енергетичних питань Олег Гавриш в ефірі "Ера FM".
"Перший - запаси, які ми маємо, досить далеко залягають. Необхідні спеціальні технології в складних умовах видобутку. Це стосується материкового газу. Є ще газ на шельфі, але у нас теж немає відповідних технологій для його видобутку. "Чорноморнафтогаз" може працювати на певних глибинах, але цей газ перебуває ще глибше, і потрібна більша кількість бурових. Третя категорія газу - шахтний і сланцевий. Його у нас взагалі толком ніхто не розробляв і не видобував. Тільки кілька шахт перейнялися цією проблемою", - сказав він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Оскаржити "газові" контракти в суді цілком реально - експерт
За його словами, для розробки власних свердловин Україні необхідні інвестиції.
"Але інвестиції неможливі без гарантій з боку уряду, без пристойного інвестиційного клімату, щоб інвестори чітко розуміли, що вони отримають взамін. На жаль, у нас зараз інвестиційний клімат, скажімо так, не найкращий. Більше того, за всіма рейтингами Україна просіла вниз. Нам досить складно буде залучити компанії", - зазначив фахівець.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Shell почне бурити першу свердловину сланцевого газу в Україні цього року
Видобуток сланцевого газу в Україні Гавриш назвав складним проектом.
"Його видобувають лише в Канаді та США, де досить великі площі видобутку. А у нас ці площі обмежені. Крім того, у нас загальний басейн з Польщею. Останні дослідження в Польщі показали, що є серйозні проблеми: дві свердловини виявилися сухими", - підкреслив він.
Коментарі
8