Якщо банк вилучив і продав за борги нерухомість чи транспорт клієнта, але виручена сума не покрила усієї суми боргу, решту банк може анулювати.
Про це Gazeta.ua розповів адвокат юридичної компанії "Корпорейтлоусервіс" Олександр Кротенко.
"Банки мають право стягнути решту боргу, якщо сума від продажу конфіскованого житла не покриває вимоги. Це передбачено статтею 47 Закону "Про іпотеку". Але залишок заборгованості можуть стягуваnи лише через суд. Для захисту запросіть досвідченого адвоката. Він має підготувати позовну заяву про зменшення суми боргу у зв'язку із вашим сімейним станом, низькими доходами, станом здоров'я. А також може скасувати пеню та штрафи, щоб зменшити розмір боргу", - сказав він.
"Строк давності для пені, штрафів, неустойки - один рік з дня виникнення заборгованості. Для основної суми боргу — три роки. Таке право передбачено статтею 551 Цивільного кодексу України", - додав Кротенко.
За його словами, фінустанова може вимагати сплати пені та штрафів у розмірі не вище половини суми основного боргу.
"Також просіть у суду розстрочити виплату на 10–15 років, зваживши на ваш матеріальний стан. Це право надає стаття 217 Цивільно-процесуального кодексу. Банк може пробачити борг. Це передбачене статтею 605 Цивільного кодексу", - підсумував адвокат.
Коментарі