Із 12 жовтня по 19 листопада в Центрі візуальної культури Києво-Могилянської академії проходить виставка "Судовий експеримент". У ній беруть участь 16 молодих митців.
Художник 23-річний Олександр Володарський підготував відео про те, як йому роблять на спині татуювання.
— Коли мене арештували, у відділку весь час повторювали: "Тут тобі не Європа". Я зробив тату із цією символічною фразою на спині. Дуже боліло і було багато крові.
Торік Володарського заарештували під Верховною Радою за імітацію статевого акту. У такий спосіб він протестував проти моральної цензури в мистецтві.
При вході на мотузці розвішані матеріали справ і рішення судів проти громадських активістів. Поряд на стіні — 60 замальовок із судових процесів. На них зображені судді, слідчі, обвинувачені.
— У суді заборонено фотографувати. Тому на засідання приходили кілька художників. Вони малювали все, що відбувалося. Малюнків не підписували, бо суть не в прізвищах художників. Так митці підтримують активістів, документуючи судові процеси, — розповідає директор центру 34-річна Ольга Брюховецька.
Художник Микита Кадан, 27 років, представив вісім тарілок із зображенням міліцейських тортур. На них затриманим затискають пальці в дверях, на голову вдягають поліетиленові пакети.
— Два роки тому мене затримала міліція. Ми з друзями сиділи в галереї на площі Льва Толстого. Ця галерея розташована в гаражі. Їм не сподобалося, що ми розпивали алкоголь. Поговорили на високих нотах, і всіх забрали до відділку. Там я чув крики затриманих, — розказує Микита Кадан. — Мене протримали кілька годин. Зробили фотографії, з'ясували особу й відпустили. Після цього я створив цикл тарілок, присвячених міліцейським тортурам.
Коментарі