четвер, 28 вересня 2023 06:18

Спецтема: Війна Росії проти України

Іран хоче передати Росії ракети дальньої дії: подробиці від ISW

Іран хоче передати Росії ракети дальньої дії: подробиці від ISW
Іран може домовитись з Росією про передачу ракет після закінчання дії резолюції Ради безпеки ООН. Фото: eastnews.ua

Іран прагне домовитись із Російською Федерацією про передачу ракет.

Це може статися одразу після закінчення дії резолюції Ради безпеки ООН 2231, що забороняє Тегерану подібні угоди, повідомляє американський Інститут вивчення війни (ISW) у свіжому звіті.

"Міністр оборони РФ генерал Сергій Шойгу 19 вересня відвідав столицю Ірану, аби обговорити зміцнення двостороннього оборонного та військового співробітництва. Командувач Повітряно-космічними силами КВІР бригадний генерал Амір Алі Хаджі Заде провів Шойгу екскурсію по іранському арсеналу безпілотників, ракет і протиповітряної оборони в штабі Повітряно-космічних сил КВІР", – сказано в повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Байден застеріг Путіна від отримання зброї з КНДР та Ірану

Шойгу також обговорив із міністром оборони Ірану бригадним генералом Мохаммадом Реза Аштіані закінчення терміну дії ракетних обмежень Резолюції РБ ООН 2231. Згідно до цієї резолюції, Іран не має права постачати в інші країни балістичні ракети. Аштіані раніше заявляв, що після закінчення дії обмежень Іран розвиватиме оборонні та стратегічні відносини з "усіма незалежними країнами".

"Звіти української та ізраїльської розвідок свідчать, що Росія прагне придбати іранські балістичні ракети Fateh-110 і Zolfaghar. Обидві мають радіус дії 300 кілометрів або більше", – зазначили в ISW.

Присутність Російської Федерація в Раді ООН з прав людини, з якого її виключили навесні 2022 року, суперечить вчинкам армії РФ в Україні. Про це, коментуючи інформацію про спроби Кремля повернутися в цей орган, під час брифінгу заявив спікер Державного департаменту США Меттью Міллер.

У квітні 2022-го Генеральна Асамблея ООН призупинила членство Росії в Раді ООН з прав людини. За виключення РФ проголосували 93 країни, проти – 24, ще 58 утрималися. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба тоді зазначив, що військовим злочинцям не місце в органах ООН із захисту прав людини.

Днями ЗМІ повідомили, що Росія хоче повернутися до Ради ООН з прав людини і для цього намагається заручитися підтримкою інших країн. На сьогоднішній день РФ є кандидатом на виборах до Ради з прав людини 2024-2026 років, які мають відбутися 10 жовтня. Росія за місце в Раді пропонує малим країнам зерно і зброю в обмін на їхні голоси.

Влада Сполучених Штатів Америки вирішила не запрошувати російського диктатора Володимира Путіна на саміт Азіатсько-Тихоокеанського економічного співробітництва (АТЕС). Росія надіслала до організаторів саміту запит щодо участі своїх представників, заявив посол з особливих доручень російського МЗС Марат Бердиєв.

Зараз ви читаєте новину «Іран хоче передати Росії ракети дальньої дії: подробиці від ISW». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі