середа, 19 червня 2024 08:06

Експерти назвали мету візиту Путіна в КНДР

Експерти назвали мету візиту Путіна в КНДР
Російський диктатор Володимир Путін прибув до КНДР. Фото: gettyimages.com

Російський диктатор Володимир Путін вночі проти 19 червня вперше за 24 роки прибув до Північної Кореї. Триватиме візит два дні. Планується, що країни підпишуть договір про стратегічне партнерство.

Візит Путіна до КНДР може мати наслідки далеко за межами поля бою в Україні, пише CNN.

На думку аналітиків, це значний крок до заснованого на спільній ворожості до Заходу і його союзників партнерства, який розширює можливості обох лідерів та поглиблює глобальні лінії розломів.

"Відносини між двома країнами - це не просто необхідність. Ми бачимо, як обидві держави формують все більш узгоджений єдиний фронт і виступають проти Сполучених Штатів Америки та Заходу", - каже викладач політики в Оксфордському університеті у Великій Британії Едвард Хауелл.

Видання звертає увагу, що Путін поїхав до Кім Чен Ина після зустрічі з китайським лідером Сі Цзіньпіном та саміту "Великої сімки", де західні лідери продемонструвати свою солідарність щодо війни РФ проти України. Тим часом Північна Корея виступає проти співпраці у сфері безпеки між США та Південною Кореєю і Японією.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Путін опублікував статтю перед поїздкою у КНДР: виступає за взаємодію

У вересні Кім Чен Ин побував у Росії, а вже незабаром російська окупаційна армія отримала північнокорейські боєприпаси та ракети. Вони допомогли Москві поповнити свої запаси та йти в ногу із західною підтримкою України. На думку експертів, ця угода може дозволити КНДР побачити реальну картину можливостей своєї зброї, а також допомогти наростити експорт.

Під час попередньої зустрічі Путін заявив, що РФ готова допомогти Північній Кореї у розвитку її космічної і супутникової програми. Вже за кілька тижнів відбувся успішний запуск першого північнокорейського військового розвідувального супутника "Маллігьонг-1".

Експерти вважають, що Кім Чен Ин хоче отримати доступ до ноу-хау цілого ряду російських передових озброєнь та технологій, пов'язаних зі збагаченням урану, дизайном реакторів або ядерними двигунами для підводних човнів. Він може вважати, що це просто необхідно для виживання його режиму.

Водночас старший науковий співробітник програми з питань ядерної політики аналітичного центру Carnegie Endowment for International Peace Анкіт Панда вважає малоймовірним, що Путін надто прагнутиме ініціювати співпрацю у сфері ядерних технологій, оскільки РФ може поділитися "менш чутливими" технологіями - наприклад, щодо вдосконалення радарів або зенітно-ракетних комплексів.

Однак, російський диктатор може використати цей візит, щоб заручитися постійною підтримкою КНДР, а також показати світу, що Москва не сама.

"Путін підкреслює, що у Росії є друзі - і пропагує ідею, що війна для України не виграшна, тому що у Росії не закінчиться зброя", - вважає старший директор з питань політики Центру контролю над озброєннями і нерозповсюдженням Джон Ерат.

За його словами, Путін може розглядати відносини з Кімом як спосіб "підняти привид ядерної війни", використовуючи занепокоєння Вашингтона та Південної Кореї, щоб союзники України змусили її піти на переговори на умовах РФ.

Візит російського диктатора Володимира Путіна до Північної Кореї є актом відчаю. Це має викликати занепокоєння у всіх, хто зацікавлений у збереженні миру. Про це заявив державний секретар США Ентоні Блінкен.

Він додав, що підтримка Китаю дозволила Росії зберегти свою оборонно-промислову базу, поставляючи 70% верстатів, які Москва імпортує, і 90% мікроелектроніки.

Зараз ви читаєте новину «Експерти назвали мету візиту Путіна в КНДР». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі