пʼятниця, 22 серпня 2008 07:09

У новому будинку Олейнічуків буде вісім кімнат

Автор: фото: Ольга СМАЛЮХІВСЬКА
  У селі Лазещина Рахівського району Закарпаття водою розмило частину дороги. Нині в населеному пункті відновлюють берегоукріплення
У селі Лазещина Рахівського району Закарпаття водою розмило частину дороги. Нині в населеному пункті відновлюють берегоукріплення

"Наш будинок під час стихії загорнув селевий потік. Нині його розбирають солдати, а в центрі села будують новий із таким самим метражем — 140 "квадратів", — каже фельдшер із села Лазещина Рахівського району Закарпаття 45-річний Степан Олейнічук. — Хлопці вже залили фундамент. Скоро почнуть зводити стіни. Обіцяли, що за місяць зможемо переселитися в хату. Доки мешкаємо в будинку жінчиних батьків".

Коштів із держбюджету вистачає для зведення 30 кв. м житла. Тому голова обласної адміністрації Олег Гаваші розпорядився, щоб кожна районна адміністрація та міськвиконком взяли на себе шефство над двома будинками для постраждалих сімей. Нові оселі мають бути за площею такі ж, як були.

У Рахівському районі понад 20 зруйнованих помешкань. Пошкоджений дім Олейнічуків  — на схилі під горою. Біля нього кількаметровий зсув ґрунту. У потічку — купа сміття, на дні видніється картопля.

— Більше тут нічого не будуватимуть, бо не можна, — тягне носом чоловік. — А я тут прожив 20 років. Може, хоч корівку випасатиму.

Проект нового будинку Олейнічуки обирали самі. Земельну ділянку сім"я мала давно. Від старого двору родина житиме за кілометр.

— У новому будинку матимемо вісім кімнат, — каже Олейнічук. Із дружиною багато часу проводимо на будівництві. Радіємо.

42-річна Наталя Олейнічук каже, що новий дім обов"язково застрахують.

— Без страхування — ніяк у нашому регіоні, — вважає заступник голови Закарпатської облдержадміністрації Іван Балога. — Але страхові компанії не надто спішать страхувати будинки в зоні ризику.

Балога каже, що до кінця осені планують завершити відновлювальні та укріплювальні роботи в Тячівському та Рахівському районах, які найбільше постраждали від стихії.

— Блоки, арматура, труби, — загинає пальці голова села Ясіня Рахівського району Дмитро Поляк, 50 років. — Будматеріали — це головне, що нам потрібно.

Каже, що уряд профінансував роботи на третину.

А я тут прожив 20 років. Може, хоч корівку випасатиму

— Але ми не чекаємо, склавши руки. Нічого чекати, бо тут гори — скоро почнуться дощі, заморозки. Взяли все необхідне "на бороду" — у борг, — усміхається. — Сподіваємося, що  компенсують.

В Ясіні постраждало 13 будинків.

— Будуємо. Але за дві неділі фізично не можна звести хату, — додає Поляк. — Якщо Господь і погода допоможуть, то за три місяці все зробимо.

— Багато часу пішло на пошуки землі під будівництво, — зітхає землевпорядник із Ясіні Іван Боднарюк. — Бо в районі — малоземелля. Але всі постраждалі сім"ї отримали ділянки там, де хотіли.

Хату багатодітної матері Василини Лофердюк почали зводити 5 серпня. За два тижні підняли стіни, кладуть  черепицю. Допомагає будувати Мукачівський міськвиконком. Будинок обіцяють здати за місяць.

— Працюють шестеро будівельників, — розповідає керівник бригади Ілля Петрюк. — Коли був готовий перший поверх, прийшла Василина Іванівна. Як побачила хату — розхвилювалася. Жінці стало важко дихати, схопилася за серце. Але, коли виходила з будинку — усміхалася. Ми пообіцяли родині, що до 15 вересня вручимо їм ключі від хати.

Зараз ви читаєте новину «У новому будинку Олейнічуків буде вісім кімнат». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі