Цьогорічний пік захворюваності на коронавірус буде в листопаді. Навантаження на медичну систему тоді очікується найвищим, каже головний санітарний лікар України Ігор Кузін, 36 років.
— Раніше рахували, що пікові навантаження припадуть на листопад-грудень. Зараз бачимо, що вони можуть бути раніше. Ситуація розгортається досить швидко. Відтягнути пік можна, лише вакцинувавшись.
В Україні щодоби виявляють понад 9 тис. нових хворих на коронавірус. Найбільше інфікованих у Харківській, Дніпропетровській, Одеській, Донецькій і Запорізькій областях. Окрім них, до червоної зони карантину наближаються Житомирщина, Луганщина та Львівщина.
— 2020‑го в Києві працювали одразу дев'ять ковідних лікарень. Зараз тільки дві, — говорить столичний інфекціоніст Євген Дубровський. — У МОЗ заявляють, що серед госпіталізованих 98 відсотків — невакциновані. Це так. Але щепили ми не тих. У нас вакцинована переважно молодь, яка легше переносить хворобу. А літні люди лишилися не щепленими.
Аби збільшити кількість вакцинованих, влада розглядає можливість запровадження обов'язкового щеплення для працівників закладів освіти, міністерств, органів влади, державних адміністрацій.
— Замість обов'язкової вакцинації потрібно застосовувати позитивні стимули для вакцинованих — від фінансової допомоги до різних пільг, — говорить міністр охорони здоров'я 2014‑го Олег Мусій, 56 років. — Це допомогло б щепити більше як 12 відсотків людей. З нинішнім темпом вакцинації ми не сформуємо колективний імунітет. Варто всі зусилля спрямувати на медичну сферу. Облаштувати реанімаційні, кисневі ліжка.
45% населення вже пережили коронавірус, додає експерт. В нову хвилю хворітимуть здебільшого інші люди.
— До Нового року хвиля закінчиться і Україна вийде з пандемії, — додає Мусій.
Коментарі