Президент Віктор Янукович призначив нового міністра охорони здоров'я. Ним став Олександр Аніщенко. Посада керівника МОЗ була вакантна з 17 травня. Тоді глава держави звільнив із неї Іллю Ємця.
— Я маю велику надію, що ви як відповідальна людина візьметеся за реформування медичної галузі. Такий шанс я вам даю. І буду постійно тримати це питання на контролі, — сказав 60-річний Віктор Янукович новому урядовцеві.
— Я докладу всіх зусиль для негайного покращення ситуації у сфері охорони здоров'я, — пообіцяв Олександр Аніщенко, 60 років.
Від травня цього року він був першим заступником міністра охорони здоров'я. Доти — начальником управління охорони здоров'я Донецької облдержадміністрації. Родом із міста Краматорськ на Донеччині. Починав медичну кар'єру в 1970-х медбратом терапевтичного відділення донецької лікарні №1. Працював лікарем-педіатром і головним лікарем у міській дитячій лікарні №5 Донецька.
— Аніщенко — досвідчений бюрократ. Зараз іде спроба створити таку систему, щоб міністри займалися господарництвом у міністерстві, а не політикою. Щоби приймав прості управлінські рішення, — коментує політолог Володимир Цибулько, 46 років. — А Ємець у міністерство прийшов як вільний художник, і максимум, що він міг забезпечити, — це патронатну службу міністра. Можливо, він зачепив інтереси тих, хто зараз заробляє на охороні здоров'я. Тому й зробили комбінацію, що він не зміг провести реформи. Але постає інше питання: а чи зможе здійснити реформи Аніщенко, який є у схемі й має в ній частку? Він не зачіпатиме інтересів інших акціонерів на цьому ринку. Тому про які реформи можна говорити?
Коментарі