За минулий тиждень в Україні проти коронавірусу щепили 367 тис. людей — найбільше з початку кампанії. 121, 6 тис. осіб отримали повторний укол.
Станом на 22 червня вакцинували понад 2,1 млн українців. 394 107 — повністю.
— Порівняно з попереднім місяцем, нинішня швидкість імунізації виглядає прогресом, — говорить імунолог Борис Донський, 43 роки. — Важливо щеплювати тих, кому це конче потрібно. Бо якщо серед п'яти мільйонів вакцинованих (таку кількість прогнозують до кінця літа. — ГПУ) буде переважно перехворіла молодь, то отримаємо низьку ефективність. Коли ж таку кількість уколів зробити людям старшого віку й тим, які не хворіли і мають проблеми зі здоров'ям — реанімації будуть порожні. Та групами ризику ніхто не займається.
На 23 червня всі області перебували в зеленій зоні карантину. Щодоби в середньому по країні виявляли майже 1 тис. хворих.
— Є загрози, що з відпочинку українці можуть привезти нові штами. Та науковці з різних країн стверджують, що це не стосується людей, які перенесли коронавірус. Такі не можуть ні захворіти, ні передати заразу іншим, — каже інфекціоніст 35-річний Євген Дубровський. — Щодо небезпечності мутацій вірусу, фахівці схиляються до думки, що важкий перебіг ковіду пов'язаний не з новими штамами. Залежить від того, чи є хронічні хвороби, порушення імунітету тощо.
Новий вид інфекції може розносити людина, яка ним захворіла. Але щоб недуга розігралася, мають збігтися кілька умов — пацієнт раніше не хворів і не має імунітету, була прогалина в епідемічних заходах, коли особа не дотримувалася встановлених правил перетину кордону. Впливає на поширення інфекції й потік туристів з країн, де склалася несприятлива ситуація з інфекцією.
Влітку спалаху ковіду не очікується.
— Відпочивати варто, аби увійти в осінній період з міцнішим здоров'ям, — додає Дубровський. — Маски в літній період доречні лише тим, хто виділяє вірус у значних кількостях (кашляє, чхає. — ГПУ). В сильну спеку й так важко дихати, а такий "захист" створює проблеми для людей із серцевими чи легеневими хворобами, зайвою вагою.
Аби пом'якшити наслідки нової хвилі восени, людям варто загартовуватися та підтягувати здоров'я, говорить фахівець.
— Слід проводити повномасштабну роботу з усіма групами ризику: діабетиками, онкохворими, людьми з серцево-судинними недугами. Ставити на облік. Бо пацієнти весь рік не йшли до лікаря і мають невирішені проблеми. Тому за літо їх треба підлікувати.
Коментарі