"Все это натворил преподаватель института со второго этажа. Говорят, исследования проводил на кухне. Взрывной волной его на улицу выбросило", — пригадує Наталія Харченко, 60 років, жителька будинку N6 по вул. Сировця у місті Дніпродзержинськ на Дніпропетровщині.
Минулого четверга о 3.45 сім"я Харченків прокинулася від вибуху. Наталія Дмитрівна пригадує, було їх три — потужний і два слабших. Її чоловік вибіг на балкон, закричав, що в сусідньому домі страшна пожежа. З будинків по вул. Сировця вибігали люди. А до палаючого дому N4 із сиренами з"їжджалися "швидкі"".
Здетонувало у помешканні 38-річного Олександра Панасюка. Він працював старшим науковим співробітником на кафедрі органічної хімії Дніпропетровського державного хіміко-технологічного університету. На кафедрі не викладав. Розробляв теми, впровадження яких вимагало від вузу столичне міністерство. Спеціалізувався на питаннях синтезу амідів із вмістом сірки та комплексних сумішей міді. Розповідають, у середовищі місцевих хіміків Панасюка прозивали Пан Асом, бо усі досліди робив власноручно, визначаючи кількість хімічних компонентів на око. Жив у Дніпродзержинську. Кажуть, щодня о п"ятій ранку їздив електричкою з дому на роботу у дніпропетровський вуз. Повертався теж електричкою, мав при собі дві набиті книгами сумки. За проїзд не платив, часто втікав із сумками від контролерів.
Окрім науковця, загинула 72-річна жінка, що мешкала над квартирою Панасюка, за даними Дніпропетровського обласного управління МНС. У під"їзді живуть 14 осіб. Шістьох госпіталізували. Стан трьох лікарі визначили як тяжкий.
Наталія Харченко говорить, усі чотири поверхи в центральному під"їзді будинку вигоріли. Пожежу гасили до восьмої ранку.
— Сашко був неодружений, бо не хотів витрачати часу на жінок. Повністю віддавався науці. Товариші називали його Шуриком — дуже нагадував героя радянського фільму. Високий був, худий, світлий, в окулярах, — розповідає російською"ГПУ" Анатолій Шестозуб, 60 років.
Анатолій Борисович працює на кафедрі неорганічної хімії Дніпродзержинського технічного університету. Є співавтором багатьох винаходів загиблого Панасюка. За життя покійний Олександр Панасюк запатентував 63 винаходи у галузі хімії.
Зі слів Анатолія Шестозуба, всі хіміки зверталися до Панасюка як до генія. Він завжди почувався нереалізованим, боявся чогось не встигнути. Йому хотілося зробити щось грандіозне.
Коментарі