Чисельність населення України до 2050 року скоротиться на 15 млн осіб. Про це йдеться в доповіді Генерального секретаря Організації Об"єднаних Націй про світові демографічні тенденцій.
"У період 2009–2050 років чисельність населення зменшиться в 45 державах. У Російській Федерації на 33 млн осіб, у Японії — на 25 млн, в Україні — на 15 млн, у Німеччині — на 8,4 млн, в Польщі — на 7,7 млн людей. У найближчі кілька десятиліть населення світу ще більше постаріє. 70% землян житимуть у містах", — ідеться в доповіді. Цей документ розглянуть на 42-й сесії Комісії з народонаселення та розвитку 30 березня — 3 квітня цього року.
— Так, це правда. Зараз у нас 46 мільйонів населення в країні. До 2050-го буде 31 мільйон. Чи можна цьому зарадити? Вважаю, ні за яких обставин. Хіба до нас поїдуть мігранти з арабського світу або з країн сходу. Але чи можна буде це тоді називати Україною і українцями? Будемо ходити з розкосими очима? — каже "ГПУ" Елла Лібанова, 59 років, директор Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України.
У більшості регіонів світу тривалість життя людини продовжує збільшуватися. Нині люди в середньому живуть 67 років. У промислово розвинутих державах — 76. У країнах, що розвиваються, — 65. У найменш розвинених — 54 роки. За даними Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України, український чоловік у середньому живе 62 роки, а жінка — на 12 років більше. З європейських держав гірша ситуація тільки в Росії. Там розрив між тривалістю життя чоловіків і жінок досягає 14–15 років.
В Україні впродовж 2008 року вперше за десять років народжуваність перевищила смертність у трьох регіонах. Найкращі показники в Києві, Закарпатській і Рівненській областях.
Коментарі