В Україні зареєстровані близько півмільйона мисливців. Про причини, з яких гинуть і калічаться на полюванні, розповідає голова Львівського обласного товариства мисливців і рибалок 63-річний Роман Угляр. Він 37 років працює в цій організації.
— У серпні, коли полюють на качку, нещасних випадків найбільше. Один мисливець плив у човні, другий засів в очереті. Летіла качка. Той із човна зірвався показувати її пальцем. Інший в той же момент вистрелив. Чим думали і один і другий? Часто стріляють по воді. А дробина може зрикошетити й наробити біди. У полюванні на водоймі є неписане правило — якщо не бачиш здобичі, не стріляй нижче людського зросту.
У лісі свої небезпеки. Буває, мисливець почув якийсь звук — зразу стріляє. Багато років тому на Львівщині підстрелили жінку, яка несла сіно. Було темно. Мисливець подумав: велике, сопе — значить, кабан.
Найчастіше нещасні випадки стаються, коли мисливці нехтують правилами безпеки. Коли сідають у машину, переходять річку — не спускають у рушниці курок. А зброя може зачепитися за ґудзик на одязі чи очерет і вистрілити. Безкуркову рушницю обов'язково треба тримати на запобіжнику.
Алкоголь на полюванні часто призводить до смерті?
— Якщо мисливець п'яний — чекай біди. На полюванні це треба робити на завершення. Заховав рушницю у чохол — тоді пий. На Львівщині був випадок: два браконьєри сиділи вночі у засідці, випивали. Старший послав молодшого за добавкою. Той повертався, вирішив пожартувати. Взявся хрюкати в кущах. Товариш вистрілив у нього.
Несправна зброя небезпечна?
— Рушницю що три роки перевіряють у міліції. Але технічна поломка може виникнути в будь-який момент. Зброя може мати дефект, наприклад, приховану тріщину. Голова нашого осередку в Бродівському районі Львівщини через це поранив обличчя. Рушниця розірвалася в руках. Пощастило, що поряд були товариші. Відвезли в лікарню. Буває, рушницю розриває навіть через те, що у канал ствола попадає сніг.
Коментарі