— Полк Януковича пригнали сюда. Хлопці всі — здорові бугаї, їм би по парадах ходити, а вони лопатами махають. Хоча добре, що вони тут, а то ми по 15 годин сніг прибираєм, — сивий комунальник закидає лопатою мокрий сніг на причеп трактора 12 грудня опівдні на майдані Незалежності в Києві. Поруч півсотні солдатів розчищають тротуар.
Сильний снігопад у столиці розпочався 11 грудня і тривав два дні. Випала двомісячна норма снігу, майже 80 млн т, підрахували синоптики.
— Лопата согревает, — запалює цигарку в підземному переході рядовий 20-річний Віктор, прізвища не називає. — У нас приказ, мы его исполняем. Час махаем лопатой, 10 минут перерыв, можна пойти погреться.
Крім солдат, до прибирання снігу долучили міліціонерів, працівників держустанов та рятувальників. 11 грудня у столиці оголосили надзвичайний стан. По місту працюють 668 снігоприбиральних машин. "Київзеленбуд" прибрав 266 дерев, зламаних негодою.
— Учора впала й забила копчик. Сходи на метро Тараса Шевченко через сніг стали, як ковзанка. Десь о 18.00 вечора спускалась і просто поїхала вниз. Мені поміг встати якийсь дядечко. А потім він сам упав, разом із ним пішли до травмпункту. У нього перелом пальця на лівій руці, у мене болить дупа, — розказує студентка Лілія Ференцова, 19 років.
Водіям заборонили паркуватися на 11 центральних вулицях міста. На них працюватимуть позмінно два евакуатори — забиратимуть авто на штрафмайданчик.
За два дні до лікарень звернулися 148 осіб — 137 дорослих та 11 дітей.
У вівторок водії, які застряли в заторах неподалік станції метро Арсенальна, могли побачити Миколу Азарова. На вул. Московській він вийшов з автомобіля. У супроводі п'ятьох охоронців подався до кінотеатру "Зоряний". Там о 14.00 розпочинався закритий з'їзд Партії регіонів.
— На дротах і деревах мокрого снігу налипло до 68 міліметрів. Такого не було за весь період метеоспостережень, тобто з 1881 року, — каже Микола Кульбіда, директор "Укргідрометцентру".
Сніг поналипав на контактну мережу та рейки, тому вранці та ввечері виникли величезні черги на станціях міської електрички.
— В среду час ждали электричку на станции Петровка до Троещины. Людей очень много было, а поезд все не прибывал. Муж ехал маршруткой, так он полтора часа переезжал Московский мост. Насчитал восемь аварий, — розказує 25-річна Інна Вассер.
У середу ввечері в столиці виникли затори: 10 балів із 10, кажуть у сервісі "Яндекс.Пробки". На центральних магістралях затори розтяглися на 10 км.
— 3 часа стояли на проспекте Комарова. Я еще никогда не смотрел с такой завистью на скоростной трамвай. Нащитал 15 трамваев, что проехали мимо меня, пока стоял, — розказує про автомобільний затор Леонід Кавчук, 30 років.
Близько 9.00 троє солдат та двоє чоловіків на перетині вул. Межигірської й Спаської штовхають червоний "Ніссан Мікра" з трамвайної колії. У салоні жінка тисне на газ, навколо автівки — клуби диму.
— Женщина не могла заїхати на тротуар, щоб припаркуватись. Встряла, прямо на колії. Добре, хлопці помогли випхати. А таких дур треба в зоопарк засилати: понакупляють прав, а голови немає, — кондукторка Віра, 60 років, дякує пасажирам. Із чоловіків, які допомогли виштовхати машину, плату за проїзд не бере.
11 грудня у селі Квітневе Коростишівського району на Житомирщині дерево впало перед шкільним автобусом. Щойно він став, як позаду впало ще одне дерево. Діти та водій опинилися в пастці. 2 год. рятувальники розрізали дерева та вивільнили автобус.
Сильні снігопади з понеділка по середу йшли в Київській, Вінницькій, Житомирській, Кіровоградській, Одеській, Черкаській, Чернігівській областях. Через налипання мокрого снігу без світла опинилися 606 населених пунктів.
За вихідні продав 86 пар валянок
У місті Монастирище на Черкащині 11 грудня від снігу обвалилася покрівля гуртожитку школи-інтернату. Це сталося близько восьмої ранку. 74 учні, які ночували в гуртожитку, в цей час уже вийшли з приміщення. У школі оголосили канікули, доки не облаштують спальні у навчальному корпусі.
За вихідні вінничанин 56-річний Петро Григоришин продав 86 пар валянок та стільки ж калош. Зазвичай за такий час купували до п'яти пар.
На сході та півдні України снігопадів не було. На Полтавщині вперше пішов невеликий сніг 12 грудня.
— Цього вівторка їздив у Київ, — розповідає 25-річний Сергій Іванов. — Маршрутка спізнилася на 2 години, бо замість дороги — суцільна сніжна стіна. Тільки переїхали кордон Полтавської області — мов за границю попали: ні сніжинки.
Коментарі
10