середа, 30 червня 2021 00:40

Україна здолала Швецію з голом на останній доданій хвилині – 2:1

На Євро-2012 Шевченко перестріляв лідера Швеції Ібрагімовича. Фото: Reuters

Сьогодні збірна України проведе один із найважливіших матчів у своїй історії. В Глазго наша команда зійдуться в 1/8 фіналу чемпіонату Європи зі збірною Швеції.

Цей матч за важливістю схожий на знамениту гру 1/8 фіналу – Україна – Швейцарія в 2006 році. Тоді у нас теж був тренер – володар "Золотого м'яча". Щоправда і в складі команди був гравець із таким титулом, а зараз і близько такого немає.

Україна має вирішити: або грати розкуто, не боячись за результат, або затиснутися далі в своїй скорлупі й наразитися на нову хвилю критики від уболівальників та журналістів.

Боятися нічого. Суперник – хоч і переможець групи, але не колектив рівня Франції, яку вчора викинула з турніру збірна Швейцарії. Саме та Швейцарія, яку ми били у Львові менше року тому.

Висновок напрошується один: треба грати попри будь-які обставини й перешкоди. Перемога і удача люблять сильних, які ніколи не опускають рук. Чи належить до їхнього числа наша збірна – взнаємо через три години.

Стали відомі стартові склади команд. Шевченко, як і обіцяли журналісти, злегка здивував складом. Малиновський і Миколенко залишилися в запасі. Замість них - Кривцов і Степаненко. Очевидно, акцент буде зроблений на оборону.

Швеція: Ульсен, Лустіг, Лінделеф, Аугустінссон, Даніельсон, Екдаль, С. Ларссон, Ольссон, Форсберг, Ісак, Кулусевскі.

Запасні: Йонссон, Нордфельдт, Бенгтссон, Берг, Свенссон, Хеландер, Сема, Крафт, Классон, Янссон, Квайсон, Каюсте.

Україна: Бущан - Кривцов, Матвієнко, Забарний - Степаненко, Сидорчук, Зінченко, Шапаренко, Караваєв - Ярмоленко, Яремчук.

Запасні: П'ятов, Трубін, Соболь, Миколенко, Тимчик, Малиновський, Марлос, Макаренко, Циганков, Безус, Бесєдін, Довбик.

Матч розпочався!

3 хв. Наша збірна більше володіє м'ячем, але поки без просування до чужих воріт.

4 хв. Пройшла висока подача в наш карний майданчик, де Бущан не погодив з захисником свій вихід з воріт, але кулаком дістався до м'яча.

7 хв. Кулусевскі чи стріляв вздовж воріт, чи то бив у ближній! Повтор не показали, але у шведів перший кутовий.

11 хв. Момент! Ярмоленко отримав передачу в шведському карному майданчику, а далі скинув м'яч під удар Яремчуку - Ольсен потягнув!

14 хв. Форсберг від кутового прапорця закрутив м'яч у воротарський - прямо в руки Бущану.

17 хв. Лустіг з глибини зробив закид у карну зону, але м'яч до Ісака не долетів - чудово по позиції зіграли наші захисники.

19 хв. Кулусевскі зробив зворотний пас на Ісака, який з меж штрафного завдав удар з-під захисника - мало не закрутив у кут воріт!

21 хв. Лінделеф впевнено зіграв головою поблизу своїх воріт, випередивши Яремчука.

23 хв. Зінченко придумав хитру передачу низом в шведську карнну зону, але Ольсен першим опинився на м'ячі.

26 хв. Форсберг своєю подачею шукав Кулушевскі, але м'яч дістався Бущану.

27 хв. ГОЛ Зінченко !!! Почалася атака з відмінною діагоналі від Шапаренка в карний майданчик, далі Ярмоленко зовнішньою стороною вирізав передачу на Зінченка, який потужним ударом в дотик спрямував м'яч у дальній кут воріт! Ми ведемо!

30 хв. Ларссон зі штрафного з далекої дистанції замість навісу пробив обвідним в ближній кут! Бущан потягнув!

32 хв. Ярмоленко використав відскок м'яча на ногу і пробив з правої з меж штрафного - вище воріт.

36 хв. Степаненко в шикарному підкаті забрав м'яч в Олссона, який вже готував удар з-за меж карного майданчика!

40 хв. Політав м'яч біля наших воріт, але Матвієнко розрядив обстановку біля воріт.

42 хв. Кулушевскі увірвався в карний майданчик і врізався в Матвієнка! Немає пенальті!

44 хв. ГОЛ! Форсберг завершив позиційну атаку ударом з-за меж карного - а м'яч після рикошету від захисника залетів у ворота!

Перерва. Невчасно пропустили наші!

46 хв. Поновилася гра!

49 хв. Ярмоленко з правого флангу вирізав передачу на ближній кут воротарського, де Даніельссон контролював ситуацію.

52 хв. Ольсен надійно зіграв за межами шведського карного майданчику, головою вибивши м'яч за бокову!

54 хв. Ларссон виконав підготовлений удар низом з-за меж карного - в двох метрах від штанги! Бущан контролював ситуацію.

56 хв. Боже мій! Штанга! Сидорчука вивели на удар в дотик з меж штрафной- м'яч влучив у ближню штангу! Ольсен тут вже був безсилий!

57 хв. Шведський відповідь! Ісак знайшов Форсберга в карному, той ударом з-під захисника закрутив м'яч у напрямку дальнього кута воріт - в штангу!

59 хв. Форсберг класно покотив на лівий край карного, звідки Аугустінсон выдразу прострілив у воротарський, але Матвієнко вибив м'яч від воріт!

61 хв. Час першої заміни! Малиновський замість Шапаренка! Такий хід Андрія Шевченка.

65 хв. Малиновський жорстко зіграв проти Олссона! Могла і картка бути Руслану.

67 хв. Хороша контратака вдалася, але Ярмоленку не вистачило сил на удар з карного - Ольсен впорався з м'ячем.

69 хв. Ох, пощастило! Форсберг взяв ініціативу на себе, пройшов двох і пробив по воротах - м'яч струсонув поперечину!

70 хв. Кулушевскі відверто притримав Зінченко - перша жовта картка в матчі.

72 хв. Все більше відчувається ігрова перевага збірної Швеції. Але і наша збірна ще знаходить сили на хороші контратаки.

77 хв. Помітно впав темп у грі. Багато контролю м'яча пішло в центрі поля.

79 хв. Кулушевскі на швидкості проскочив в наш карний майданчик, але втратив контроль над м'ячем!

79 хв. Ярмоленко отримав жовту картку за розмови з арбітром.

81 хв. Аугустінсон впав на газон. Потрібна заміна шведській збірній.

83 хв. Бенгтссон замінив Аугустінсона.

83 хв. І ще одна шведська заміна - Крафт замість Лустіга.

85 хв. Форсберг, перебуваючи з м'ячем, відмахнувся від Степаненка - безперечна жовта картка.

88. хв. Обережно команди діють в останні хвилини. Малиновський заліз у положення поза грою.

90 хв. Екдаль з глибини закинув м'яч у штрафну, де Кулушевскі занадто довго підбирав ногу для удару, дозволивши Забарному заблокувати цю гостру атаку!

90 хв. Все, будуть овертайми!

У нас Бесєдін змінює Яремчука.

Поїхали!

93 хв. Наші сходили в першу атаку.

95 хв. Степаненка зняли з гри. Макаренко з'явився на полі.

98 хв. Даніельссон грубо врізався в Бесєдіна! Червона показана! Циганков змінює травмованого Артема.

99 хв. Шведи підготували відразу потрійну заміну. Квайсон замість Кулушевскі. Классон замінив Ларссона. Берг замінив Ісака.

105. хв. Крафту прилетів м'яч в голову після подачі Зінченка! Потрібна шведу допомогу медиків!

Перерва. Буде другий овертайм!

Заміна в нас. Довбик замість Ярмоленка.

108 хв. Екдаль відверто відштовхнув ліктем Караваєва, але уникнув попередження.

110. хв. Довбик дочекався передачі від Малиновського, але удар зі штрафного прийшовся вище поперечини! Поза грою тут ще помітив лайнсмен!

113 хв. Берг постраждав в боротьбі з Караваєвим. Лікарям сьогодні не дають відпочивати.

118 хв. Безус виходить замість Сидорчука.

120 хв. ГОЛЛЛЛЛ !! Довбик! в падінні головою на останній хвилині після пасу Зінченка !!!

Все! Наша перемога, ми у чвертьфіналі!!!

У чвертьфіналі збірна України зі грає з командою Англії. Наші суперники сьогодні перемогли збірну Німеччини – 2:0.

Зараз ви читаєте новину «Україна здолала Швецію з голом на останній доданій хвилині – 2:1». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua