субота, 05 вересня 2020 21:00

Ніби кролик перед удавом. Як Україна програвала Іспанії

Суддя показує червону картку Ващуку. фото EPA/UPG

Завтра в Мадриді збірна України зустрінеться в матчі Ліги націй зі збірною Іспанії. Це буде вже шостий поєдинок команд. Досі наша збірна ще жодного разу не перемагала іспанців. Кращим досягненням України є єдина нічия. Решту зустрічей Україна програла.

Перша гру суперники провели в Києві у березні 2003 року в матчі відбору до Євро-2004. Україна вигравала після голу Андрія Вороніна, а наприкінці зустрічі пропустила двічі й поступалася – 1:2. Однак шалений удар зенітівця Олександра Горшкова врятував для України нічию – 2:2.

У матчі відповіді в Ельче Іспанія перемогла – 2:1. Автором єдиного нашого голу став Андрій Шевченко.

Найбільш знакова зустріч сталася в 2006 році на Кубку світу в Німеччині. Україна й Іспанія виявилися в одній групі.

Вже на 13 хвилині Хабі Алонсо після подачі кутового відкрив рахунок – 1:0. Через 4 хвилини Давід Вілья потужно пробив штрафний. М'яч зачепив голову Андрія Русола, дезорієнтував Шовковського і залетів у ворота – 2:0.

На початку другого тайму Ващук смикнув за труси Торреса, що проривався до наших воріт. Суддя помітив, вилучив Владислава й призначив пенальті – 3:0.

Добили нашу збірну Пуйоль, який здійснив слаломний прохід, і Торрес, що забив четвертий м'яч ніби цвях – 4:0.

Згодом збірна Фоменка ще двічі грала з Іспанією у відборі на Євро-2016 й двічі поступилася – 0:1. У матчі-відповіді в Києві за нашу збірну дебютував Олександр Зінченко.

Матч Іспанія – Україна розпочнеться завтра в Мадриді на тренувальному стадіоні "Реала" "Альфредо ді Стефано" о 21-45.

Зараз ви читаєте новину «Ніби кролик перед удавом. Як Україна програвала Іспанії». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua