середа, 30 листопада 2016 18:54

5 необхідних ґаджетів для пенсіонерів
5

Літні люди гірше розуміються на техніці, ніж молодь. Тому виробники адаптували багато пристроїв під потреби пенсіонерів.

Портал Gazeta.ua пропонує 5 ґаджетів, які стануть y нагоді літнім людям.

 

Бабусефон

Для літніх людей розробили надпрості телефони. Такий пристрій має великі кнопки. У деяких моделях гаджетів є спеціальна кнопка SOS. Вона активує розсилку СМС і дзвінки на три заздалегідь внесених номера. Екран контрастний, усі написи зроблені великим шрифтом.

У телефона гучний звук, тому мелодію дзвінка буде добре чутно навіть при проблемах зі слухом. Великої ємності акумулятора y середньому вистачає на п'ять годин безперервних розмов або на тиждень в режимі очікування. З додаткових функцій y таких пристроях можуть бути аудіо і відео плеєр, FM-приймач чи камера.

У середньому ціна на такого телефону стартує від 500 до тисячі гривень. Вартість гаджету залежить від виробника, кількості Sim-карт та від його додаткових функцій.

 

Розумний пилосос

Робот для прибирання квартири – це вже не щось неймовірне з фільмів про майбутнє. Автоматизований пилосос можна придбати y магазині. Невеликі роботи-пилососи, які управляються одним натиском кнопки приберуть сміття та помиють підлогу замість вашої бабусі.

Сучасний розумний пилосос дуже компактний і зручний. Його розміри близько 30 сантиметрів y діаметрі. Вага 1-1,5 кілограмів. Працює такий пристрій дуже тихо. Зарядки акумулятора y середньому вистачає на півтори години. Після закінчення заряду пилосос зупиняється. Зарядка відбувається за допомогою блоку живлення і триває близько шести годин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ґаджет створений українцем за тиждень зібрав $1 млн

Зазвичай роботи-пилососи оснащені датчиками, які дозволяють об'їжджати перешкоди, а не зупинятися у них. При роботі робот ділить простір на квадрати і поступово їх чистить. Зупиняється на більш забруднених ділянках і приділяє їм більше уваги. Траєкторія руху досить хаотична, але це абсолютно не заважає роботу прибирати приміщення якісно.

Ціна такого домашнього помічника коливається від 1,5 до 6 тисяч гривень. У залежності від навігації вартість може сягати й двадцяти тисяч.

 

Крокомір

Пристрій для підрахунку кількості зроблених кроків під час ходи. Використовують його задля оцінки як щоденної активності, так і занять фізкультурою. Для людей літнього віку застосовується для боротьби з гіподинамією.

Сучасні крокоміри налаштовуються спеціально під його власника. У пам'ять приладу можна внести дані про свою вагу і довжині кроку. Після цього пристрій буде більш точно підраховувати кількість витрачених калорій і пройдена відстань. Введені дані пристрій пам'ятає тиждень.

У функції такого гаджету входить підрахунок кроків, пройденої відстані, витрачених калорій, визначення швидкості бігу чи ходьби. Крокоміри різних моделей мають різні місця кріплення. Це може бути пояс, взуття, шия чи одяг.

Точність крокомірів сильно залежить від моделі – чим дешевші моделі тим вони менш точні. Найдешевший і найпростіший крокомір коштує від 300 гривень. За гаджет з більшою кількістю навігації доведеться викласти понад 2 тисячі гривень.

 

Пульсометр

Пристрій є елементом для вимірювання серцевого ритму людини. Сьогодні його використовують не лише люди, які займаються різними видами спорту, a й літні люди. На тренуваннях пульсометр дозволить здійснювати контроль пульсу і працювати без надмірних навантажень для свого організму. A от дідусям і бабусям, які мають кардіологічні проблеми (тахікардію чи аритмію), пристрій допоможе вчасно виявити підвищення пульсу та за необхідності прийняти пігулку.

Основна характеристики будь-якого пульсометра: частота вимірів скорочень серця. При цьому враховується стать, вага і спортивний рівень людини. Кожен користувач за допомогою цього пристрою зможе повністю контролювати стан биття серця і порівнювати інтенсивність фізичних навантажень. Гаджет також підраховує кроки та спалені калорії.

У продажу є моделі, які носяться на руці, на грудях. Пенсіонерам краще підійде нагрудний датчик. Він не заважатиме пересуватися чи виконувати якусь роботу. У режимі спокою монітор пульсометра працює в режимі звичайного годинника. Цей режим включається, коли немає необхідності вимірювати серцеві показники. Це y свою чергу дозволяє економити заряд батареї.

Вартість пульсометрів залежить від навігацій y пристрої. Найдешевші коштують близько 400 гривень. ціна найдорожчих коливається від 2-x до 5-тисяч гривень.

 

Тонометри

У міру старіння організму серцевий м'яз зношується. Судини стають менш еластичними. Тому y людей похилого віку часто з′являються гіпертонія та гіпотонія. Щоб літня людина зуміла вчасно собі допомогти, їй необхідний тонометр.

Існують механічні, напівавтоматичні та автоматичні пристрої для вимірювання артеріального тиску. При виборі типу і моделі приладу необхідно брати до уваги такі фактори: вік пенсіонера, наявність у нього хронічних захворювань серцево-судинної системи та проблем зі слухом, зором чи рухливістю рук, координацією рухів.

Чи не найточніший тонометр – механічний. Утім він не дуже зручний для вимірювання тиску самостійно. Кращий варіант – електронний тонометр-автомат, манжета якого розташовується на печі або зап'ясті. У даному випадку пенсіонеру буде зручно одягати манжету і легко приводити прилад в експлуатацію.

Напівавтоматичні та автоматичні тонометри мають великий дисплей з великими, чіткими цифрами. Це є зручним для літніх людей з погіршеним зором. Такі пристрої мають пам'ять, яка розрахована на 10-30 вимірювань. Значення зберігаються в зворотному порядку в спеціально призначеної для цього осередку.

За механічний тонометр доведеться заплатити від 300 гривень. Трохи дорожче коштуватиме напівавтоматичний пристрій для вимірювання тиску – від 500 гривень. А от вартість автоматичного пристрою стартує від 600 гривень і досягає 1500.

Зараз ви читаєте новину «5 необхідних ґаджетів для пенсіонерів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі