Кімнатні рослини прикрашають і доповнюють домівку, приємно пахнуть і навіть можуть допомогти зменшити вологість. Однак деякі різновиди небезпечні для ваших домашніх улюбленців.
Які кімнатні рослини можуть викликати у тварин подразнення, розлад шлунку, розповіли в Еxpress.co.uk.
ТЮЛЬПАНИ ТА ЛІЛІЇ
Ці квіти на початку весни продають у горщиках, вони дуже гарні, але можуть бути токсичними для котів і собак. Містить глікозиди. Найбільш отруйною частиною рослини вважають цибулину. Якщо з'їсти, може з'явитися блювання та гіперсалівація.
СПАТИФІЛУМ
Лілії миру - чудові кімнатні рослини з білими квітами і блискучим зеленим листям. Хоча вони приносять багато користі в будинку, власникам собак і котів краще від них відмовитися. Якщо домашні улюбленці погризуть листок, то страждатимуть від подразнення ротової порожнини.
АЛОЕ ВЕРА
Одна з найпопулярніших кімнатних рослин може бути шкідливою для кішок і собак. Рослини алое містять антрахінонові глікозиди, які метаболізуються кишковими бактеріями з утворенням сполук, і збільшують кількість слизу в товстій кишці. Якщо з'їсти, то з'явиться тремор і блювання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Щоб гарно плодоносило ‒ як доглядати за лимонним деревом у квартирі
САНСЕВ'ЄРІЯ
Багато сукулентних кімнатних рослин шкідливі для домашніх тварин, зокрема зміїна рослина або сансев'єрія.
ЗАМІОКУЛЬКАС
Ще одна рослина, про яку повинні пам'ятати власники свійських тварин, - заміокулькас. Відомий своїм широким темно-зеленим листям, він добре переносить недостатній догляд і є чудовою кімнатною рослиною для початківців. Проте вона токсична. Якщо кіт чи собака її з'їдять, то страждатимуть від болю в шлуку та блювоти.
ПУАНСЕТІЯ
Пуансетія вже давно асоціюється з Різдвом через її колір та цвітіння взимку. Вона належить до сімейства молочайних і має репутацію отруйної рослини. Якщо з'їсти, то буде нудота та блювання.
Навіть взимку вдома можна виростити базилік ‒ корисну зелень, що додає пікантного смаку стравам. До його складу входять ефірні олії, які використовують для лікування різних недуг.
Щоб виростити базилік у квартирі на підвіконні, навіть не потрібно спеціального горщика. Може підійти розрізана навпіл п'ятилітрова баклажка від води. Gazeta.ua зібрала кілька порад ‒ як легко виростити вдома великий кущ базиліку.
Коментарі