Понад 30 осіб зібралися минулої п"ятниці біля приміщення міжрайонної прокуратури в місті Миргород на Полтавщині. Вони — вкладники кредитної спілки "Лубно", яка не повертає грошей. Вимагають покарати її засновників.
— Кажуть, через наші листи звільнили Балакшія (Володимир Балакшій — заступник прокурора, на момент заснування кредитної спілки очолював прокуратуру. — "ГПУ"), — перемовляються між собою. — Але він у лікарню ліг. Хоче уникнути відповідальності.
Кредитна спілка "Лубно" почала працювати сім років тому. Мала філії у містах Кременчук, Лубни, Полтава, Миргород. Майже дві тисячі осіб вклали до неї свої заощадження — загалом 30 млн грн. За них отримували відсотки — від 15 до 28 річних, залежно від договору. Майже 300 людям спілка надала позику.
— Діяльність кришував прокурор Балакшій, — кажуть вкладники. — Керівниками були дві його доньки, зять і кум мера Андрій Осінній.
Усе хочуть списати на "пішаків"
Торік у грудні спілка перестала повертати вклади. Люди обурилися, поскаржилися до обласної прокуратури. У березні за фактом шахрайства порушили кримінальну справу, за два місяці керівників спілки підозрювали й за статтею "Службове підроблення". Вкладники зверталися до суду, який ухвалив понад 400 вироків. Згідно з ними вклади мали повертати у міру надходження до спілки коштів від нових позичальників.
— Надійшло майже 300 тисяч, але до виконавчої служби потрапили 22 тисячі. Думаємо, решту ділять слідчі, щоб справу закрити, — обурюється 59-річний вкладник Петро Ткач. — У мене 32 тисячі лежить. Я два місяці назад привіз рішення суду, а грошей досі не отримав.
— Дрібні вкладники відсіялися, бо зневірилися, — пояснюють пайовики. — Крупних, які мали від мівмільйона до мільйона гривень, змусили замовкнути слідчі. Мовляв, не пояснять походження таких статків.
— Ми думали, що слідство буде об"єктивним, — махає рукою вкладниця Валентина Семенівна, 64 роки. — Але все хочуть списати на "пішаків". Заарештували трьох осіб, обшукали. Але у них нема ні значних коштів, ні автомобілів, ні нерухомості. Це мають основні фігуранти — родичі Балакшія й Осінній.
Вкладники написали скарги президентові, до Генеральної прокуратури. Слідство арештувало торговельний центр вартістю 21 млн грн, який належить Осінньому, та квартири керівників спілки.
Коментарі
2