"Ахінея", "відверта фальшивка і халтура", якою зомбують дітей — так називає підручники з історії України для восьмого та дев"ятого класів письменник 40-річний Олесь Бузина. Шкільний курс історії пропонує перейменувати на "Лжеісторію".
Підручники охоплюють період XVI-XIX ст.
У 1990-х Бузина працював гувернером у США. Навчав 13-річного. Тепер стільки років доньці письменника.
— Якщо порівняти те, чим її шпигують у восьмому класі, з раціональною американською програмою, то я співчуваю доньці, — каже Бузина. — Я ніколи не хотів би отримувати освіту з підручників історії, які запускає Міносвіти.
Письменник звинувачує автора в незнанні біографії Тараса Шевченка. Запевняє, що той не був громадським діячем, революціонером і членом Кирило-Мефодіївського товариства.
— Шевченко "кутил напропалую по всех концах Малороссии и писал пошлые стихи", за словами Андрузського, члена Кирило-Мефодіївского товариства. — Автор українізував російського художника Рєпіна, козаків зробив мало не термінаторами. Описом битви під Берестечком забив клинок у стосунки українців і татар.
Автор підручників 47-річний Олексій Струкевич — доктор історичних наук, професор Вінницького державного педагогічного університету. Кожен підручник писав майже два роки.
Політики виростили таку історичну ниву, на якій бузина і росте
— До рівня Бузини не хочу опускатися, — відмахується Олексій Карпович. — Він маніпулює фактами, використовує стереотипи радянського часу. Я написав, що російський художник Ілля Рєпін, автор полотна "Запорожці пишуть листа турецькому султанові", зробив значний внесок у розробку історичної тематики в українському мистецтві. Бузина розцінив це як "українізацію". Це все через байдужість сучасних політиків до історичного минулого. Вони вважають, що головний урок історії полягає в тому, щоб його забути. Політики виростили таку історичну ниву, на якій бузина і росте. Українську історію віддають на поталу махінаторам та українофобам.
Професор не позиватиметься.
— Ті писання Бузини — стопроцентна фальшивка з наперед продуманою деструктивною метою, — каже 62-річний Арсен Зінченко, завідувач кафедри історії України і методики навчання Київського міського педагогічного університету ім. Бориса Грінченка. — Він не шукає істину, а закидає Україну багном. Власне, цим і уславився. Робить це для того, щоб Україна усвідомлювала свою другорядність і ніколи не піднялася. А Струкевич — глибокий історик, його підручник продуманий, відповідає сучасним стандартам.
Олесь Бузина став відомий дев"ять років тому, коли вийшла його книжка "Вурдалак Тарас Шевченко". У ній автор називав Кобзаря алкоголіком, завидником, незграбним ловеласом. Через книжку на Бузину нападали, проти нього було 11 судів. Позивалися голова товариства "Просвіта" Павло Мовчан. Усі суди письменник виграв.
Коментарі
31