середа, 13 березня 2024 06:35

Весняне обрізання абрикосів: що і як правильно робити

Весняне обрізання абрикосів: що і як правильно робити
Абрикоси найкраще обрізати навесні. Фото: ukr.media

Навесні разом з іншими плодовими деревами обрізають також абрикоси. Це необхідно, щоб покращити доступ сонячного світла, забезпечити повноцінну вентиляцію в кроні.

Обрізання також роблять для профілактики різноманітних захворювань та боротьби зі шкідниками, пише Gazeta.ua.

Абрикоси зазвичай обрізають, коли дерево ще спить, тобто до появи бруньок. Якщо обрізати дерево під час сокоруху, зростає ймовірність зараження різними хворобами. А осіннє обрізання ослаблює дерево перед зимою.

У південних областях України абрикоси обрізають наприкінці березня, в центральних та північних регіонах - в середині квітня.

Обрізання навесні може бути омолоджувальне, регулююче, санітарне та для формування крони.

Для формування крони обрізання зазвичай проводять в перший рік життя дерева. Тоді створюється основа та скелет дерева.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як позбутися старого пенька в саду: простий і ефективний спосіб

Омолоджувальне обрізання роблять для відновлення росту дерева, яке вже родить. Старі дерева потребують такої процедури кожної весни.

Регулююче обрізання проводять для дорослих дерев, які вже дають плоди. Воно допомагає регулювати плодоношення і зростання при слабкому прирості.

Санітарне обрізання проводять для рослин різного віку. Його мета - видалення хворих, загнилих, сухих і пошкоджених гілок. Проводити таке обрізання можна незалежно від сезону і без будь-якої схеми.

У процесі обрізання абрикосів потрібно підтримувати розмір річних приростів до 50 см. Важливо видаляти не більше третини від загальної кількості гілок скелетного плану.

Нерозгалужений абрикос при обрізанні можна вкоротити на 30 см. При роботі з розгалуженим важливо не забути про формування крони.

Для сильно рослих сортів використовують розряджено-ярусний спосіб обрізання, для слаборослих - вазоподібний. Розряджено-ярусна форма формується з п'яти скелетних гілок, між якими має бути відстань 35-40 см. Для вазоподібної форми гілки обрізають навколо стовбура.

Обрізання дерева роблять добре нагостреним інструментом, а місце зрізу потрібно обробити, щоб виключити ймовірність потрапляння вологи та гниття. Найчастіше для цього використовують садовий вар попередньо розігрівши його на водяній бані.

Навесні обов'язково слід видалити всі мертві, сухі та пошкоджені гілки. Це допоможе дереву зберегти енергію для здорових частин рослини. Хворі гілки потрібно спалити.

Варто вибрати одну або декілька вертикальних гілок і спрямовувати їх ріст так, щоб створити відкриту крону для покращення доступу світла та повітря. Товсті гілки, що конкурують з провідником також потрібно видалити. Варто обрізати гілки, які конкурують за простір та світло та щільно загущені. Видалити потрібно й криві гілочки та ті, які затінюють і труться одна об одну.

Обрізати також потрібно й гілки, що ростуть під гострим кутом і створюють своєрідні "вилки". Обрізають також гілки, які ростуть під тупим кутом вниз. Потрібно видалити й пагони, що розміщені нижче першого ярусу.

Навесні зазвичай дбають про садові дерева та кущі. У тому числі обрізають малину.

Однак, конкретний термін для обрізання малини визначити важко через зміни погодних умов в різних регіонах України. Найкраще це робити, коли температура повітря вдень стабілізується та не опускатиметься нижче +5ºС.

Зараз ви читаєте новину «Весняне обрізання абрикосів: що і як правильно робити». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути