З 1 серпня по 19 січня мешканці усіх регіонів України могли долучитися до вишивання карти-оберегу рідної держави. Полотно розміром 2 на 1,5 метри впродовж декількох місяців подорожувало областями. Розпочалась акція у Вінниці, її автором стала Ірина Кондратенко.
"Ми передавали карту далі: Житомир, Рівне, Луцьк, об'їздили всю Західну Україну, побували в зоні АТО. Карту передавали з рук в руки, отримували координатори. Це були різні громадські організації, місцева влада, волонтери. Таким чином зібрали дуже велику кількість людей і умовно назвали їх ініціативною групою "Ми — разом", - розповіла організатор.
Картину вишивали пересічні українці та народні майстрині. Перший хрестик поставила вінничанка Ірина Головачова. Головною умовою творення полотна були позитивні думки та емоції. Люди думали про світле майбутнє і мир на Батьківщині. В День Соборності у Києві закінчили вишивання Кримського півострова та презентували роботу. Представники Національного реєстру Рекордів України офіційно зафіксували рекорд в номінації "Мистецтво"
"Карта України вишита вручну найбільшою кількістю вишивальників". Кількість зареєстрованих учасників — 3255. Проте організатори називають на багато більшу цифру учасників. "Де-факто, нараховувалося близько 6 тисяч людей. Справа у тому, що комітет рахував лише тих учасників, котрі залишали своє ім'я, по батькові та номер телефону. У зоні АТО, наприклад, бійці боялися писати свої контакти і зрозуміло чому", - зазначила директор медіа-центру "Власно" Ольга Маліновська. Щоб після закінчення акції полотно служило українському народові та захищало від негараздів, карту планують розмістити у Верховній Раді, а саме — над Президією. Організатори впевнені, що її енергетика патріотично вплине на роботу всіх депутатів.
Коментарі