— Він із 1950-х стояв біля клубу із піднятою рукою. Мабуть, вона від старості одпала і розбилася, — говорить 60-річний Олександр Масенко, перший секретар Полтавського обкому Компартії. Він контролював у своєму рідному селі Заріг Оржицького району реставрацію скульптури Леніна. Її вже відремонтували. На роботи зібрали 5 тис. грн із членських внесків депутатів і пожертвувань громадян.
Усього на Полтавщині близько 100 пам"ятників Леніну. Деякі самі розвалюються від старості, решту — руйнують вандали. За останні чотири роки за ініціативи комуністів відновили 11 статуй.
Торік Семенівська райдержадміністрація клопоталася про перенесення пам"ятника Леніну від адмінбудівлі в парк. Депутати-комуністи не дозволили.
— Ті пам"ятники вже давно не мають жодної цінності. Більшість у бур"янах, валяться. Біля однієї школи в селі Ленін стоїть зелений. Уже красять тим, що є, — каже голова райдержадміністрації Григорій Пипич.
— У січні 1924-го радянський телеграф сповістив про смерть Леніна. Тоді кременчужани на Дніпрі вирубали й поставили крижаний постамент, пофарбували його буряковим соком і встановили на ньому невеликий бюст вождя. То був найперший пам"ятник Леніну в області. Стояв він, аж доки не розтала крига, — розказує 51-річна Любов Цилюрик із Кременчуцького міського управління культури і туризму.
Коментарі
2