44 підробних банкноти на суму 3075 грн вилучило управління Нацбанку в Полтавській області з початку року.
— Із них 43 зроблені на струминному принтері. Вони не дуже гарної якості, — розповідає Сергій Лисенко, 27 років, із відділу готівкового обігу управління НБУ. — А одна перероблена. Розклеїли банкноту навпіл. Половинку наклеювали на фальшиві банкноти. Із однієї купюри робили дві.
Із сумнівною банкнотою можна звернутися до будь-якого банку. Там видадуть довідку про вилучення купюри та надішлють її до управління Нацбанку. За дев"ять днів роблять експертизу. Якщо банкноту визнають придатною, людині повертають гроші. В іншому випадку компенсації не буде.
Частина підробних грошей вилучається міліцією і не проходить через Нацбанк. Відділ Державної служби боротьби з економічною злочинністю полтавської міліції вилучив цього року 28 фальшивих купюр американських доларів, сім — російських рублів номіналом по 1000 і 28 підробних гривневих банкнот.
— Найбільше виявляємо 50-, 100-гривневих і 100-доларових несправжніх купюр, — каже старший оперуповноважений відділу Сергій Бловацький, 28 років. — Отримуючи готівку, потрібно звертати увагу на наявність захисної стрічки та водяних знаків, колір купюри і якість паперу. Якщо вона викликає сумніви, треба повідомити про це за телефоном 02, (05322) 7 25 55, 7 91 87 або звернутися до найближчого відділення міліції.
Коментарі